Soyak Akıllı Yıldızlar projesi 4 bin öğrenciye tasarruf bilincini aktardı!

Soyak Akıllı Yıldızlar projesi 4 bin öğrenciye tasarruf bilincini aktardı! Soyak Akıllı Yıldızlar projesi 4 bin öğrenciye tasarruf bilincini aktardı!

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin beşinci etabı olan Enerji Günleri Şenlikleri tamamlandı. Soyak Akıllı Yıldızlar projesi 4 bin öğrenciye tasarruf bilincini aktardı.

İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda gerçekleştirilecek olan Akıllı Yıldızlar’ın, İstanbul’da bu öğretim yılı uygulamaya geçilen okullarında tanıtım günleriyle eğitici, öğrenci ve veli eğitimlerinin ardından Enerji Günleri Şenlikleri de tamamlandı. Şenliklerde 2800’e yakın öğrenci eğitimlerde öğrendiklerini sergilediler ve toplamda da yaklaşık 4000 öğrenciye ulaşıldı.


Mart ayında bir basın toplantısıyla lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen “Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi”nin son etabı Enerji Günleri Şenlikleri, İstanbul’da projenin hayata geçirildiği okullarda tamamlandı. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi okullardaki tanıtım toplantıları, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik eğitimlerin yer aldığı sürecin ardından yaklaşık 150 öğretmene enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme sağlanırken 300 veliye de ulaşılarak günlük yaşamda enerjinin tasarruflu kullanılmasına yönelik eğitimler verildi.  İzmir  ve İstanbul’da 33 devlet okulunu kapsayan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nin son etabı olan Enerji Günleri Şenlikleri ise bu öğretim yılında projenin hayata geçirildiği İstanbul’daki okullarda 4. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanarak gerçekleştirildi. Yaklaşık 2800 öğrencinin hazırladığı şenliklerde 4. Sınıf öğrencileri öğrendiklerini sergiledi ve okullardaki diğer sınıfların da katılımıyla toplamda yaklaşık 4000 öğrenciye ulaşıldı.


 


Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi için Soyak Holding’te çalışanlardan oluşturulan gönüllülerin de katıldığı şenliklerde, öğrenciler eğitimlerde öğrendiklerini sergilediler. Velilerin de hazır bulunduğu Şenliklerde öğrenciler hazırladıkları şiirleri, kompozisyonları okudular, slogan defileleri yaptılar, atık malzemelerden yaptıkları çeşitli objeleri sergilediler. Yine atık malzemelerden hazırladıkları elbiselerle defileler de yapan öğrenciler, Soyak gönülleri tarafından gerçekleştirilen yüz boyama etkinliklerinde ve yine gönüllerin uçurtma ve rüzgar gülü yapmayı öğrettikleri atölye çalışmalarında keyifli anlar yaşadılar. Soyak Gönüllüsü olarak yaklaşık 40 kişinin katılımıyla desteklenen Şenliklerde, gönüllüler de tüm hazırlıkların aşamasında 245 adam/saat boyunca destek vererek çocuklarla keyifli zaman geçirdiler. Akıllı Yıldızlar Enerji günleri şenliklerinde tüm okullara enerji dostu okul plaketi asılırken, okul müdürlerine de bu projeye katıldıkları için birer teşekkür belgesi verildi. Ayrıca Soyak gönülleri tarafından bu projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm 4. Sınıf öğretmenlerine de düzenlenen törenlerde teşekkür belgeleri takdim edildi.


 


Enerji Günleri Şenlikleri projenin bu öğretim yılında uygulamaya geçirildiği Küçükçekmece ve Başakşehir’deki ilkokullarda gerçekleştirildi. Bu okullar Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu, Mustafa Kemal Paşa İlkokulu, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.


 


Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk okullarda öğrencilere yaptığı konuşmada, daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir yaşama katkıda bulunmanın kendileri için odak noktası olduğunu belirterek “Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde öğretmenlerinizden tasarrufla ilgili çok şey öğrendiniz. Yaşlı dünyamızın kaynaklarını dikkatli ve verimli kullanmayı öğrendiniz. Bu proje başlarken sizlerden bir söz almıştım. Şimdi aynı sözü bir kez daha tekrar etmenizi istiyorum: Birer Akıllı Yıldız olarak geleceği aydınlatmak için tasarruf bilinci ile  davranmaya söz veriyor musunuz?” dedi. Konuşması büyük heyecan ve coşkuyla karşılanan Çelenk öğrencilerden, birer Akıllı Yıldız olarak enerjiyi tasarruflu kullanacaklarına dair söz aldı.