SPK, Via GYO'nun halka arzına onay verdi!

SPK, Via GYO'nun halka arzına onay verdi! SPK, Via GYO'nun halka arzına onay verdi!

Sermaye Piyasası Kurulu, Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arzına onay verdi. İşte Via Gayrimenkul Ortaklığı'nın halka arz onayının ayrıntısı..SPK haftalık bültenine göre, TFKB Varlık Kiralama 17 milyon avro tutarındaki, Aktif Bank Sukuk Varlık Kiralama 100 milyon lira tutarındaki kira sertifikası ihracı, Ekim Turizm Ticaret ve Sanayi ise 200 milyon lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı için SPK'ya başvurdu. 


Kurul, Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 13,60 lira pay başına bedelle halka arzına onay verdi. 


Halkbank'ın 2,5 milyar dolarlık, ING Bank'ın 2 milyar liralık, Ereğli Tekstil Turizm Sanayi ve Ticaret'in 200 milyon liralık, Deva Holding'in 150 milyon liralık, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi'nin ise 100 milyon liralık borçlanma aracı ihracı başvurusunu onaylayan SPK, Omurga Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş. Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verdi.


Suç duyuruları 


SPK, Tarım Kredi Gıda Sanayi ve Ticaret ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmasını ve Tarım Kredi Gıda Sanayi ve Ticaret'in Bulgaristan’da kurulu Altın Dış Ticaret EAD ve Elöz Gıda Tarım ve Petrol Ürünleri'ne finansman sağlama işlemlerinin Türk Ceza Kanunu’nun 155. maddesi kapsamında değerlendirilmek üzere Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmesini kararlaştırdı. Dünya