Sümela Manastırı teleferik projesi ihaleye hazır!

Sümela Manastırı teleferik projesi ihaleye hazır! Sümela Manastırı teleferik projesi ihaleye hazır!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sümela Manastırı'na yapılacak teleferiğe ilişkin açıklamada bulundu. Gümrükçüoğlu, "Türkiye'nin en önemli teleferik hattını ihaleye çıkarmaya hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisinin temmuz ayı ilk toplantısında yaptığı konuşmada, meclis üyelerine son bir ay içinde sürdürülen çalışmalar hakkında açıklamalar yaptı. Gümrükçüoğlu, Sümela Manastırı'na yapılacak teleferik projesiyle ilgili konuştu. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Sümela Manastırı ve çevresinde inşa edilecek teleferik ve seyir terası için ihale sürecinin resmen başladığını açıklayan Gümrükçüoğlu, "Türkiye'nin en önemli teleferik hattını ihaleye çıkarmaya hazırlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sümela'da yapılacak teleferik kadar Türkiye genelinde ilgi görecek ve kar sağlayacak başka proje olmadığını vurgulayan Gümrükçüoğlu, "Bana göre Türkiye'de geliri de en çok olabilecek teleferik hattıdır. 2015 yılında 650 bin insanın bir yıl içinde ziyaret ettiği Sümela ve Altındere Vadisi'ne teleferik ve seyir terası dahil olmak üzere projemiz hazırlanmış, tamamlanmış ve ihaleye çıkmak için meclisimizin huzuruna gelmiştir. Hiçbir teleferiğin o kadar büyük müşteri kapasitesi olacağı kanaatinde değilim. Projemizin bütün çalışmaları, Orman Bakanlığı ile Maliye ile anlaşmaları tamamlanmış durumdadır. Şimdiden Trabzon turizmine, Türkiye'ye hayırlı olsun" dedi. 

pus