Tarlabaşı 360'ta binaların altına otopark yapılacak!

Tarlabaşı 360'ta binaların altına otopark yapılacak! Tarlabaşı 360'ta binaların altına otopark yapılacak!

20 bin metrekarelik alanda yapılan Tarlabaşı 360 projesi hakkında bilgi veren Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan projede binaların altına 5-6 katlı otopark planlandı diye konuştu




Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde İstiklal Caddesi’ni gezen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Demircan’ın projelerinden övgü ile söz ederek “Ahmet kardeşimi beğenen 40 yıllık bir belediyeciyim. Zaman zaman ziyaret edip yaptığı işleri görmekten, özellikle tarihi dokuya sahip çıkmasından müthiş bir şekilde memnuniyet duyuyorum" dedi.

Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü ağırladı. Akgün’le beraber Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde kısa bir gezinti yapan Başkan Demircan, hayata geçirdiği ve devam eden projeleri hakkında Akgün’e bilgi verdi. Demircan’ın çalışmalarını yakından takip ederek takdir ettiğini söyleyen Akgün ise "Ahmet kardeşimi beğenen 40 yıllık bir belediyeciyim. Zaman zaman ziyaret edip yaptığı işleri görmekten, özellikle tarihi dokuya dokunmasından, sahip çıkmasından müthiş bir şekilde memnuniyet duyuyorum," dedi.


“İSTANBUL’UN ÖZETİ BEYOĞLU’DUR”

Özellikle, Beyoğlu Belediyesi’nin kentsel dönüşün alanındaki çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Akgün,  “Başkanımın çok örnek kentsel dönüşüm uygulamalarından bildiğim için, zaman zaman da takip ettiğim için bizzat kendisinden bilgi alış verişi yapmaya geldim,” dedi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise İstanbul'un özetinin Beyoğlu olduğunu ifade ederek “Belediye başkanlarımız özellikle tarihi mekânlarda yapılan restorasyonları ve Beyoğlu'ndaki gelişmeleri merak ediyor. Bizi de zaman zaman ziyaret ediyorlar ve geldikleri zaman mutlu oluyoruz. Hasan ağabey büyüğümüz. Aynı zamanda eski bir belediye başkanı. Kendisini burada görmekten mutluyuz” şeklinde konuştu.


“TARLABAŞI’NDA BİNALARIN ALTINA 5-6 KAT OTOPARK YAPILACAK”

“Tarlabaşı 360” projesi hakkında bilgi veren Demircan, “20 bin metrekarelik alanda yapılan Tarlabaşı 360 projesinin yüzde 52'si konut, yüzde 12 ticaret,  yüzde 17'si turizm ve yüzde 14'ü ofis alanından oluşuyor. Binaların bir bütün olarak ele alındığı projede, iç bahçelere yer verilecek. Yükseklik sınırının korunduğu projede, ön tarafta en fazla 7 kat, arka tarafta ise 5 katlı binalar tasarlanacak. Ayrıca projede binaların altına 5-6 katlı otopark planlandı” diye konuştu. Akgün, daha sonra proje satış ofisindeki proje maketini inceledi.


“AHMET MİSBAH DEMİRCAN ÇOK GÜZEL İŞLER ÇIKARTIYOR”

Beyoğlu Belediyesi'nin yaptığı yakından takip eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Ahmet Misbah kardeşimiz çok güzel bir belediyeci. Çok güzel işler çıkartıyor. Ben tarihe çok düşkün bir belediye başkanıyım. İstiklal Caddesi'ndeki gelişmeleri ısrarla takip etmeye çalışıyorum. Başkanımın çok örnek kentsel dönüşüm uygulamalarından bildiğim için, zaman zaman da takip ettiğim için bizzat kendisinden bilgi alış verişi yapmaya geldim” dedi


“BEYOĞLU BELEDİYESİ MUHTEŞEM BİR DEVLET BİNASI YAPTI”

Beyoğlu Belediyesi’nin  yeni bir binaya kavuştuğunu hatırlatan Akgün,  “Herkesin gidip görmesi gereken örnek, muhteşem bir devlet binası yaptı. Oradan da örnekler aldım. Öğrenmenin sınırı yoktur. Ahmet kardeşimi beğenen 40 yıllık bir belediyeciyim. Zaman zaman ziyaret edip yaptığı işleri görmekten, özellikle tarihi dokuya dokunmasından, sahip çıkmasından müthiş bir şekilde memnuniyet duyuyorum. Onun için bugün Beyoğlu'ndayız. Beraber İstiklal Caddesi'nde tur atıyoruz" şeklinde konuştu.



Beyoğlu Belediyesi