Tatlıcı Tombak şube sayısını 40'a çıkarmayı hedefliyor!

 Tatlıcı Tombak şube sayısını 40'a çıkarmayı hedefliyor!Tatlıcı Tombak, yenilenen şube konsepti ve franchise sistemi ile karlı yatırımın kapılarını aralıyor. 2012 yılı sonuna kadar şube sayılarını 40’a çıkarmayı hedefleyen marka, özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’dan gelen talepleri değerlendiriyor


Geleneksel sütlü tatlıları modern yorumlarla tüketiciyle buluşturan Tatlıcı Tombak, yenilenen şube konsepti ve franchise sistemi ile karlı yatırımın kapılarını aralıyor. 2012 yılı sonuna kadar şube sayılarını 40’a çıkarmayı hedefleyen marka, özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’dan gelen talepleri değerlendiriyor. 13 – 16 Eylül tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek 10. Bayim Olur musun? Fuarı’nda franchise adayı girişimcilerle buluşacak olan Tatlıcı Tombak yöneticileri, yenilenen franchise sistemi ve şube konseptini tanıtıyor.


Geleneksel sütlü tatlıları modern yorumlarla tüketiciyle buluşturan Tatlıcı Tombak, yeni şube ve franchise sistemi ile en karlı iş modeli olma konusundaki iddiasını ortaya koyuyor. Yenilenen Tatlıcı Tombak franchise sistemi, yatırımcılar için “kazan kazan ilişkisi” yaratarak önemli fırsatlar sunarken, geleneğin ve modernizmin buluştuğu yeni şube konsepti de ilk kez görücüye çıkıyor. Her bir yatırımcıya markası altında az maliyetle birden fazla şube açma fırsatı sunan Tatlıcı Tombak, yatırımcıların şubeleşme şansını artırıyor. CNR Expo Fuar Merkezi, 7. Hall G109 No’lu standında franchise adayı girişimcilerle buluşacak olan Tatlıcı Tombak, yenilenen franchise sistemi ve şube konsepti ile yatırımcıları bekliyor.


Yeni sistemde kentsel dönüşüme ayak uyduran bir marka olmaya özen göstererek özellikle caddelerde büyümeye odaklanan Tatlıcı Tombak, alışveriş merkezlerinden çıkıp kentin yaşadığı yerlere yoğunlaşıyor. Az sayıda franchise sahibi ile çok sayıda şube açmaya odaklanan Tatlıcı Tombak 2012 sonuna kadar 10, 2013 yılı sonuna kadar ise 30 yeni şube açmayı hedefliyor. 

Franchise alan girişimcilerin az maliyetle çok şube sahibi olması için çalıştıklarını anlatan Tatlıcı Tombak Genel Müdürü Hüseyin Demirel, ”Yeni sistemimizde öncelikle caddelerde ve AVM’lerde büyümeye odaklanıyoruz. Tatlıyı seven, tatlıya ihtiyaç duyan müşterilere kolay ulaşabilmek için caddeleri tercih ediyoruz ama AVM’lerden de kopmuş değiliz. Kentsel dönüşüme ayak uydurabilen marka olarak alışveriş merkezlerinden çıkıp kentin yaşadığı yerlere yoğunlaşmak gerekir diye düşünüyoruz. Yeni sistemimizde özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul’da büyümeyi hedefliyoruz” diyor. Geleneğin ve modernizmin buluştuğu yeni şube konsepti ile öne çıkan Tatlıcı Tombak şubeleri, düşük yatırım ve yüksek kar marjı ile emsalleri arasından sıyrılıyor. Turuncu ve kahve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı, müşteriye sıcak ve ferah bir ortam sunmayı amaçlanan yeni konseptte, caddelerde büyüme stratejisini simgeleyen tuğla duvarlar kullanılıyor. Tüm şubelerinin uzun çalışmalar sonrasında deneyimli içmimarlar tarafından tasarlanan özel dekorasyonu ile yatırımcılara anahtar teslim sunan Tatlıcı Tombak’ın agresif büyüme politikası olmadığının altını çizen Demirel, “Özellikle sosyal medya üzerinden gelen yoğun franchise talebiyle karşı karşıyayız. Fakat asıl başarının dükkân sayısını artırmakta değil, ürün ve hizmet kalitesini koruyan karlı büyüme stratejisi ile geleceğine inanıyoruz. Bu nedenle çok seçici davranıyoruz” diyor. 


Küçük ölçekte bir şube için toplam yatırımın maliyetini 75 bin TL olarak belirlediklerini ve yatırımın geri dönüşünün ise maksimum 16 ay sürdüğünü anlatan Demirel, “Tatlıcı Tombak sistemiyle uyumlu çalışabilecek yatırımcıları franchise sistemimize dâhil ediyoruz. Franchise için başvuran adaylarda; analiz yeteneği kuvvetli, vizyon sahibi, büyüme ve büyütmeye odaklı kişileri tercih ediyoruz.” dedi. 


Ayda bir buçuk milyon tatlı üretimi yapıyor…

Sütlü, şerbetli tatlı, dondurma ve pasta çeşitleriyle 100’ün üzerinde ürün gamına sahip olan Tatlıcı Tombak’ın, pazarda önemli bir konuma sahip olduğunu anlatan Demirel, “2007 yılında Avrupa uyum yasaları ve gıda yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilen üretim tesisimiz, ISO 22000:2005 uluslararası kalite belgesine sahip. Tesisimiz ayda 1 buçuk milyon tatlı üretebiliyor. Tüm ürünlerin ulaşımı en geç 24 saat içinde gerçekleşiyor” dedi. Ürün portföyünü genişletmek için ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Demirel, “Gıda mühendislerimizle düzenli olarak Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Tüm ürünlerimiz günlük olarak üretilip kendimize ait özel soğutmalı araçlarla şubelere dağıtılıyor. Yatırımcılarımız ihtiyaç duyacakları tüm konfora sahip” dedi. 


Tatlıcı Tombak’ın franchise fırsatları ve size en yakın Tatlıcı Tombak şubesi için www.tombakgida.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz…