TAV, Milas-Bodrum Havalimanı ihalesini aldı!

TAV, Milas-Bodrum Havalimanı ihalesini aldı! TAV, Milas-Bodrum Havalimanı ihalesini aldı!

Milas-Bodrum Havalimanı terminallerinin işletme hakkının devri ihalesinde en yüksek teklifi, 717 milyon avro ile TAV Havalimanları Holding verdi. İhalenin açık artırma bölümü, 281 milyon avro+KDV ile başladı...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Milas-Bodrum Havalimanı terminallerinin işletme hakkının devri ihalesinde en yüksek teklifi, 717 milyon avro ile TAV Havalimanları Holding verdi. 


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünde yapılan ihalede, Komisyon Başkanı Zafer Topuz, 4 teklifin de şartnameye uygun olduğunun tespit edildiğini belirterek, açık artırma oturumunu başlattı. 

İhalenin açık artırma bölümü, 281 milyon avro+KDV ile başladı. 


Firmaların karşılıklı artırımlarıyla geçen 81. turun ardından Astaldi-Romairport-Göçay ihaleden çekildi3 firma arasında devam eden açık artırmada, 85. turda YDA İnşaat da ihaleden çekildiğini açıkladı.İki firma arasında devam eden ihalenin 105. turunda, TAV Havalimanları Holding'in 717 milyon avroluk teklifi üzerine, Fraport-IC İçtaş ihaleden çekildi. 


Böylece Milas-Bodrum Havalimanı terminallerinin işletme haklanın devri ihalesinde en yüksek teklifi, 717 milyon avro+KDV ile TAV Havalimanları Holding vermiş oldu. 


Şartname gereği, TAV Havalimanları Holding söz konusu bedelin yüzde 20 sini sözleşme sırasında peşin olarak, kalan bölümünü ise işletme süresince yıllık taksitler şeklinde ödeyecek.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, ihale sonrası yaptığı açıklamada, ihaleyi kazanan TAV Havalimanları Holdingi tebrik etti. İhalenin "nefes kesen" bir yarış halinde geçtiğini belirten Birdal, yarışta 105. turda 717 milyon avro+KDV ile TAV Havalimanları Holding'in ihalenin kazananı olduğunu kaydetti. 


Yeni Ekonomi

pus