Çukurova Balkon

TEBAR yalıtım sektöründeki meslek standartlarının belgelerini veriyor!

TEBAR yalıtım sektöründeki meslek standartlarının belgelerini veriyor! TEBAR yalıtım sektöründeki meslek standartlarının belgelerini veriyor!

Yalıtım sektörünün belirli standartlarda ürün üretmesi, kalitenin artırılması ve haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren TEBAR aynı zamanda yalıtım sektöründeki meslek standartlarının belgelerini veriyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) bünyesinde faaliyet gösteren TEBAR, yalıtım sektöründeki meslek standartlarının belgelerini verebilen Türkiye’deki 3 kurumdan biri olarak, sektör için önemli bir adres haline geldi. Yalıtım sektöründe çalışan ustalara ‘Isı Yalıtımcısı’, ‘Su Yalıtımcısı’, ‘Ses Yalıtımcısı’ ve ‘Yangın Yalıtımcısı’ olmak üzere 4 ayrı kategoride ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ vermeye yetkili olan TEBAR; 25 Mayıs 2015’te yayımlanan tebliğe göre zorunlu hale getirilen belgeye, her ustanın sahip olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 


‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin zorunlu hale getirildiği 40 meslek içinde, yalıtım sektörünün 4 ana unsurları ‘Isı Yalıtımcısı’, ‘Su Yalıtımcısı’, ‘Ses Yalıtımcısı’ ve ‘Yangın Yalıtımcısı’nın bulunduğunu belirten TEBAR Yönetim Kurulu Üyesi Timur Diz, “Son 10 yılda 10 kat büyüyen yalıtım sektöründeki 4 mesleğin standartlarını da TEBAR olarak biz hazırlamış, 2011’den itibaren de belgelendirme çalışmalarına başlamıştık. Bugün, CE belgelendirmesi yapabilen laboratuvar altyapısıyla Türkiye’nin ilk onaylanmış kuruluşu TEBAR olarak, ikinci akreditasyonu da personel belgelendirmesi için aldık. Yani kaliteli, standartlara uygun ürün belgelendirmesinin dışında, doğru ürünü uygulayacak kişiyi de belgelendirme yetkisine sahibiz” dedi. 


Yapı sektöründe 26 Mayıs 2016 tarihinden itibaren belgesiz usta çalışamayacağını hatırlatan Timur Diz, “TEBAR olarak ustalarımıza her türlü kolaylığı sunmaya çalışıyor, onlara yol gösteriyoruz. ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almak isteyen ustalarımız, www.tebar.com.tr adresinden ‘Persolen Belgelendirme Hizmetleri’ bölümüne girip, ‘Sınav Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayın’ butonuna tıkladıklarında açılan ‘TEBAR Personel Belgelendirme Başvuru Formu’nu kolaylıkla doldurup, başvuruda bulunabiliyor” diye konuştu.