Teknik Yapı-Halk GYO İzmir projesi başlıyor!

Teknik Yapı-Halk GYO İzmir projesi başlıyor!

Emlak Konut’un İzmir Alsancak ihalesini kazanan Teknik Yapı, projeyi Halk GYO ile ortaklık kurdu. Projeyle ilgili çalışmalara 6 ay içinde başlanılacak..


Geçtiğimiz ay Emlak Konut’un  İzmir  Alsancak ihalesini kazanan Teknik Yapı, projeyi Halk GYO ile ortak hayata geçirecek. 1.6 milyar liralık projeden Emlak Konut 585.2 milyon TL kazanacak.


Emlak Konut GYO'nun İzmir Alsancak'ta hayata geçirmeyi planladığı projeyi 1.6 milyarlık hasılat taahhüdüyle geçtiğimiz ay kazanan Teknik Yapı, Halk GYO ile ortaklık kurdu.


'Teknik Yapı- Halk GYO Adi Ortaklığı Şirketi' tüm gider ve gelirlerden elde edilecek kârı yarı yarıya paylaşacak. Projeden elde edilecek hasılatın en az 585.2 milyon lirası Emlak Konut GYO'ya aktarılacak. Proje ihalenin şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşacak. Ayrıca proje kapsamında kültürel fonksiyonları barındıracak yapılar, park, otel, ibadet alanı, ofis ve konutlar yer alacak.


ÇALIŞMALAR 6 AY İÇİNDE BAŞLAYACAK

Projeyle ilgili çalışmalara 6 ay içinde başlanacağını anlatan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, "Halk GYO ile yaptığımız ortaklıkla İzmir'e yakışır bir proje hayata geçireceğimize inanıyorum. Özel sektör ve kamuyu bir araya getiren proje İzmir'in gayrimenkul sektörüne de değer katacak" diye konuştu. Durbakayım, Emlak Konut, Halk GYO ve Teknik Yapı'nın güçlerini birleştirerek hayata geçirilecek projede 'en iyi ürünü en iyi fiyata sunma' stratejisini sürdüreceklerini belirtti.


Teknik Yapı-Halk GYO İzmir projesi başlıyor!


İZMİR'E DEĞER KATACAĞIZ

İzmir'i hayata geçirecekleri projeyle daha da güzelleştireceklerini kaydeden Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, "Bulunduğumuz bölgenin yaşam standartlarını yükselterek sektöre değer katmak her zaman önceliğimiz. Ege'nin incisi İzmir'deki ilk projemizi hayata geçirmekten dolayı heyecan içindeyiz" dedi.


Emlak Konut'un mevcut ve önceki genel müdürleri İzmir'de buluştu. Feyzullah Yetgin, halefi Murat Kurum ile Alsancak'ta hayata geçirilecek 1.6 milyar liralık projede birlikte çalışacak. Yetgin, 2003-2009 yılları arasında Emlak Konut GYO Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.


Teknik Yapı-Halk GYO Adi Ortaklığı kuruldu!


Sabah