Teknik Yapı`nın Kartal Uplife Park satışında kota uygulaması

Teknik Yapı`nın Kartal Uplife Park satışında kota uygulaması

Teknik Yapı'nın Kartal'daki 567 dairelik Uplife Park projesi için 5 bin talep gelince, satışlarda bir kişiye en fazla iki daire satılmasına karar verildi.Teknik Yapı tarafından inşa edilen Kartal'daki Uplife Park projesi için 5 bin kişi başvuruda bulununca, şirket yönetimi 'kota' uygulamasına başladı. Kartal'daki Uplife Park ve Uğur Mumcu projelerinin kamuoyuna ilk olarak 23 Mart'ta Konut ve İşyeri Fuarı'nda anlatıldığını hatırlatan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, projenin satışları için randevu sistemi uygulayacaklarını söyledi. Projelerinin ziyaretçilerinden yaklaşık 3 bin 500 kişinin bilgi edinmek ve satın almak için ön kayıt yaptırdığını dile getiren Durbakayım, "31 Ağustos'ta düzenlenen HABEV Fuarı'nda Uplife Park projesinin maketini kamuoyu ile paylaştık. Uplife Park'ı inceleyen ve satın almak isteyen yaklaşık bin 500 kişi ön kayıt yaptırdı" dedi. Yaşanan talep patlamasının oldukça memnuniyet verici olduğunu belirten Umut Durbakayım, diğer yandan da sınırlı daire sayısı nedeniyle Uplife Park'ta konut sahibi olamayan müşteriler için çözüm üretilmeye çalışıldığını dile getirdi. Benzeri talep yoğunluğunun daha önce ortak girişim projesi Uphill Court Ataşehir'de de yaşandığına ve radikal çözüm üretildiğine işaret eden Durbakayım, "Uphill Court'taki tecrübemiz Uplife Park'a farklı bir açılım kazandırmamızı sağladı. Uplife Park'ta toplam 567 daire yapacağız ama bunun on katı kadar talep var. Bunun anlamı, her bir daire için 10 kişi sıra bekliyor" dedi.

Randevulu satış yapılacak
Uphill Court Ataşehir'deki 'randevulu satış' uygulamasının konut satışlarında ufuk açan yeni bir pazarlama stratejisi olarak ortaya çıktığına vurgu yapan Umut Durbakayım, Uplife Park'ta da aynı amaçla yeni bir pazarlama yöntemi uygulanacağını, bir kişiye en fazla iki daire satılacağını söyledi. İki daire sayısının yatırım şansını artırmak için belirlendiğine değinen Durbakayım "Gelen taleplerin tamamını 'kota yöntemi' ile karşılamayacağımızı biliyoruz. Müşterilerimizin bu kaybını Kartal'daki diğer projelerimizle telafi edeceğiz. Çünkü yine Kartal bölgesinde iki ayrı konut projesi daha gerçekleştireceğiz. Uplife Park projesinden daire talep eden fakat alamayan müşterilerimize diğer projelerimizde öncelik tanıyacağız" diye konuştu.

Euro Emlak'ta sergilenecek
Euro Emlak Fuarı'nda sergilenecek ve satış için ruhsat aşamasının beklendiği Uplife Park projesi Kartal E5 yolu üzerindeki 22 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek. Kartal projesinde bütünlük sağlanması için arazinin yanındaki küçük parçaların da alındığını belirten Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, toplam büyüklüğün 22 bin metrekareye çıkarıldığını ifade etti. Projenin yüzde 75'lik bölümü de yeşil alan olacak.

Uplife Park'ın yatırım tutarı 100 milyon YTL
Uplife Park projesinin yatırım tutarını yaklaşık 100 milyon YTL olduğunu belirten Umut Durbakayım "Projenin, yaklaşık 30 ayda tamamlanmasını öngörüyoruz. Ödeme koşulları çalışan bir bireyin maaşına uygun olacak şekilde arz edilecek dairelerin metrekare fiyatları bin 300 dolardan başlayacak. Buna göre 1+1 tipi dairelerin fiyatı da 110 bin YTL'den başlayacak ve konumuna göre değişecek" dedi.