Teknik Yapı`nın Kartal Uprise Elite`si CNR'da görücüye çıkıyor

Teknik Yapı`nın Kartal Uprise Elite`si CNR'da görücüye çıkıyorUphill Court, Dilman Towers gibi katma değeri yüksek projelere imza atan Teknik Yapı, Uplife Park'tan sonra Uprise Elite ile İstanbul'un önemli merkezlerinden biri olacak Kartal'da geleceğe yatırım yapmak isteyenlere fırsat kapısı açıyor.


Kadıköy ve Ataşehir'in en yüksek binalarını inşa ederek bulunduğu bölgedeki kalite standartlarını yükselten Teknik Yapı'nın 42 katlı Uprise Towers'ı, Kartal'ın yeni yerleşim biriminin girişindeki simge olacak.

Frank O. Gehry'nin yapacağı kültür merkezi ve Zaha Hadid'in tasarladığı `Kartal-Pendik Kıyı Kesimi Kentsel Tasarım Projesi' ile İstanbul'un yeni prestij ve turizm alanı olacak Kartal bölgesine giriş, Teknik Yapı imzasını taşıyan `Uprise Elite' projesinden başlayacak.

Kartal'ın en stratejik noktasında

Kartal'da stratejik açıdan çok önemli bir yerde bulunan Uprise Elite, E-5, E-6 ve Sahil Yolu'nun Kartal'ın yeni yerleşim bölgesine bağlantı yaptığı noktada yer alıyor. Projenin Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'na uzaklığı ise sadece 10 dakika.

Kartal'da inşa edilmekte olan ve Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayı'nın karşısında yarım ada şeklindeki 30.000 metrekarelik arsada inşa edilecek Uprise Elite projesinin bir cephesi deniz yönüne diğer cephesi ise geniş ve bozulmayacak yeşil dokuya bakacak.

Üç yüksek blok, bir residence ve ekolojik sıra villalardan oluşan Uprise Elite projesi 750 daireden oluşacak. Projede yer alan ve 19 kattan oluşan üç blok ve penthouse dubleks tarzı sıralı villalarda 1+1 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipi daireler, 40 katlı residence'da ise özel 1+1 ve 2+1 tipi daireler olacak. Sıralı villalarda 22 adet 3+1 tipi ve 11 adet 5+1 tipi olmak üzere toplam 33 adet daire projelendirilecek. Residence'de ise 1+1, 2+1 ve 3+1 tip olmak üzere toplam 312 daire olmak üzere toplam 750 daire yer alacak.

Projeye en çok talebin avukatlardan ve homeoffice olarak kullanmak isteyen üst düzey yöneticilerden geldiğini belirten Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, bu nedenle residence olarak yapılacak bloğun aynı zamanda iş görüşmelerine yönelik hizmet birimlerinin de olacağını söylüyor. Yaklaşık 42 katlık residence bloğunda yer alacak `business center'da teknolojik donanımlara sahip toplantı odaları, lobi, kafeterya gibi birimlerle birlikte kuru temizleme, kuaför gibi hizmetlerin de verileceğini ifade ediyor. Residence'ın üst katlarında ise özel olarak planlanan 1+1 ve 2+1 dairelerin yer alacak.

Uprise Elite projesini Klasik Teknik Yapı çizgilerinin modernize edilmiş son projesi olarak niteleyen Umut Durbakayım, "30.000 metrekare arsa üzerine inşa edilecek olan Uprise Elite, Ataşehir Uphill Court, Bahçeşehir Uphill Court, Dilman Towers ve Uplife Park projelerinin en iyi özelliklerini barındıran bir eser olarak yükselecek" bilgisini veriyor.

 

Özel bahçeli sıra villalar

Sıra villalar, özel kapalı otoparkları olan 3+1, 4+1 tipi dubleks penthouse tarzında olacak. Sıra villaların tamamında sadece o villaya ait bahçe bulunacak. Bahçelerin büyüklüğü, bina cephesi genişliğinde ve yaklaşık 4 metre derinliğinde olacak.

Projede kullanılan malzemeler ve dairelerin donatıları Teknik Yapı anlayışını yansıtan yüksek kaliteli markalardan oluşacak. Uprise Elite projesinin iç donatılarında; Rehau doğrama, ithal ankastre mutfak, ithal laminant parke, ithal seramik, Vitra ve Artema armatür kullanılacaktır.

Uprise Elite sakinlerine daha iyi sosyal yaşam imkanı sağlamak için her türlü spor ve dinlenme olanağının sunulacak. Bu kapsamda; projede tenis kortu, açık ve kapalı havuz, fitness center, basketbol sahası ve çeşitli spor alanları yer alacak.

Yeşil alan olgusunu Uprise Elite'de de sürdüren Teknik Yapı, projenin yüzde 80'i yeşil alan olarak korurken, otoparkların tamamını yeraltına inşa edecek. Sıra villaların ise kendine özel kapalı otoparkları olacak.

Betofiber ile gelen estetik ve güven

Uprise Elite projesindeki tüm bina cephelerinde ise Teknik Holding bünyesinde faaliyet gösteren Betofiber markalı prekast izolasyonlu panel kaplama elamanları kullanılacak. İnşaat sektöründeki cephe kaplamasını en ileri noktaya götüren Betofiber, ısı, ses izolasyonunun yanı sıra binaya hafif yük getirerek binaları depreme karşı daha dayanıklı hale de getiriyor. "Betofiber, Teknik Yapı'nın karakteristik çizgilerini yansıtarak binalara estetik görüntü verecek" açıklamasında bulunan Umut Durbakayım, Betofiber ürünlerinin ayrıca kullanım maliyetlerini azalttığına da vurgu yapıyor.

TEKNİK YAPI BAŞKANI NAZMİ DURBAKAYIM: NEDEN KARTAL?

Teknik Yapı olarak 2008 yılında başlayacağımız ve yaklaşık 2.000 konutluk üç proje için Kartal'ı seçtik. Çünkü Teknik Yapı olarak İstanbul'un yükselen yıldızı Kartal'ın gelişiminden ve cazibesinden çok etkilendik. Kartal'ın İstanbul'un ulaşım sorununa büyük oranda çözüm getireceği de bir gerçek. Kara, hava ve deniz ulaşımında kilit noktada bulunan Kartal, hem çevredeki sanayi bölgelerine, hem Anadolu yakasının yeni finans merkezine hem de İstanbul'un diğer bölgelerine çok kolay ulaşım sağlıyor. İstanbul'un güneye açılan kapısı olacak. Kartal'ın deniz ve demiryolu akslarının üzerinde bulunması, ayrıca Sabiha Gökçen Havaalanı'nın hemen yakınında yer alması ilçeyi ulaşımda ve yeni bir merkez oluşumunda cazip kılıyor. Gelecek yıl açılması planlanan ve Kadıköy-Kartal arasındaki yolculuğu 15 dakikaya indirecek olan metro da bölgeye ayrı bir değer katacaktır. Bölgenin stratejik konumuna bağlı olarak hizmet ve yerleşim alanında yeniden yapılanması da gündemde. Kartal'ın en önemli avantajlarından biri de, konut yapımı için arsa hammaddesinin diğer bölgelere nazaran daha kolay bulunabilmesidir.