Tom Dixon ve Moroso tasarımları Milano Fuarı'nın ardından HAAZ'da görücüye çıkıyor!

Tom Dixon ve Moroso tasarımları Milano Fuarı'nın ardından HAAZ'da görücüye çıkıyor! Tom Dixon ve Moroso tasarımları Milano Fuarı'nın ardından HAAZ'da görücüye çıkıyor!

Bu sene 60. yılını kutlayan Moroso'nun yenilikçi tasarımları ve Tom Dixon'ın gölge oyunları sunan, geometri harikası aydınlatmaları Milano Fuarı'nın ardından HAAZ'da görücüye çıkıyor 

Dünyaca ünlü markaların her zevke hitap eden mobilya, aydınlatma ve tasarım objeleri, dünyanın dört bir yanından gelen, bir benzeri daha bulunmayan özel parçaları, farklı kültürlerden birçok sanatçının özgün eserleri ve yepyeni koleksiyonlarıyla HAAZ, dünyaca ünlü markaların en yeni koleksiyonlarını tasarım severlerin beğenisine sunuyor. Özellikle mimari projelerin tercihi olan markalar yeni koleksiyonlarıyla da büyük ilgi görüyor.   Luminosity adını verdiği yeni koleksiyonunu Milano Fuarı’nda görücüye çıkaran Tom Dixon’ın matematik ve geometri harikası olan “Etch Light” aydınlatmaları, pentagon şeklindeki tasarımlarıyla hem farklı gölge oyunları sergiliyor hem de sadece 980 gram hafifliğinde. Serinin farklı renklerde karşımıza çıkan lambalarını, aynı tasarımda mumlukları tamamlıyor. Bu sene Tom Dixon, Luminosity serisinin yanı sıra “Fin Light” adını verdiği bir diğer göz alıcı aydınlatma ailesiyle de karşımıza çıkıyor.   Moroso, yeni sezon koleksiyonuyla HAAZ’da göz kamaştırmaya devam ediyor!   Bu sene 60. yılını kutlayan dünya devi Moroso, Milano Fuarı’nda birbirinden yenilikçi ve keyifli tasarımlarla görenleri her zamanki gibi şaşırttı. Rahatlıkları ve canlı renkleri ile ön plana çıkan ürünlerde bu sene birçok tasarımcı ile işbirliği yapıldı. Patricia Urquiola tasarımı “Massas” serisi, bugüne kadar oturabileceğiniz en rahat oturma gruplarından biri olarak karşımıza çıkarken, Alfredo Häberli’nin “Take a line for a soft walk” serisi ise capcanlı, çıkarılabilir ve değiştirilebilir üst kısımları ile eviniz için farklı alternatifler sunuyor. Moroso’nun bu koleksiyonu için çalıştığı diğer isimlerden Nendo’nun yenilikçi oturma grubu serisi “Zabuton”, Doshi & Jonathan Levien tasarımı “Chandigar” serisi ve Monika Armani’nin renkli sofalarına HAAZ’da ulaşılabilir.