Teknik Yapı`nın Uprise Elite`si Kartal`ın yeni yüzü olacak

Teknik Yapı`nın Uprise Elite`si Kartal`ın yeni yüzü olacakKartal'da stratejik açıdan çok önemli bir yerde bulunan Uprise Elite, E-5, E-6 ve Sahil Yolu'nun Kartal'ın yeni yerleşim bölgesine bağlantı yaptığı noktada yer alıyor. Projenin Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'na uzaklığı ise sadece 15 dakika.


Kartal'da inşa edilecek olan ve Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayı'nın karşısında yarım ada şeklindeki 30 bin metrekarelik arsada inşa edilecek Uprise Elite projesinin bir cephesi deniz yönüne, diğer cephesi ise geniş ve bozulmayacak yeşil dokuya bakacak.

750 DAİRE YER ALACAK

Üç yüksek blok, bir residence ve ekolojik sıra villalardan oluşan Uprise Elite projesi 750 daireden oluşacak. Projede yer alan ve 19 kattan oluşan üç blok ve penthouse dubleks tarzı sıralı villalarda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipi daireler, 40 katlı residence'da ise özel 1+1 ve 2+1 tipi daireler olacak. Sıralı villalarda 22 adet 3+1 tipi ve 11 adet 5+1 tipi olmak üzere toplam 33 adet daire projelendirilecek. Residence'de ise 1+1, 2+1 ve 3+1 tip olmak üzere toplam 312 daire olmak üzere toplam 750 daire yer alacak.

Projeye en çok talebin avukatlardan ve home office olarak kullanmak isteyen üst düzey yöneticilerden geldiğini belirten Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, bu nedenle residence olarak yapılacak bloğun aynı zamanda iş görüşmelerine yönelik hizmet birimlerinin de olacağını söylüyor. Yaklaşık 40 katlık residence bloğunda yer alacak `business center'da teknolojik donanımlara sahip toplantı odaları, lobi, kafeterya gibi birimlerle birlikte kuru temizleme, kuaför gibi hizmetlerin de verileceğini ifade ediyor. Residence'ın üst katlarında ise özel olarak planlanan 1+1 ve 2+1 dairelerin yer alacak.

Uprise Elite projesini Klasik Teknik Yapı çizgilerinin modernize edilmiş son projesi olarak niteleyen Umut Durbakayım, "30 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek olan Uprise Elite, Ataşehir Uphill Court, Bahçeşehir Uphill Court, Dilman Towers ve Uplife Park projelerinin en iyi özelliklerini barındıran bir eser olarak yükselecek" diyor.

ÖZEL BAHÇELİ SIRA VİLLALAR

Sıra villalar, özel kapalı otoparkları olan 3+1, 4+1 tipi dubleks penthouse tarzında olacak. Sıra villaların hepsinin tamamında sadece o villaya ait bahçe bulunacak. Bahçelerin büyüklüğü, bina cephesi genişliğinde ve yaklaşık 4 metre derinliğinde olacak.

Uprise Elite sakinlerine daha iyi sosyal yaşam imkanı sağlamak için her türlü spor ve dinlenme olanağı sunulacak. Bu kapsamda; projede tenis kortu, açık ve kapalı havuz, fitness center, basketbol sahası ve çeşitli spor alanları yer alacak. Projenin yüzde 80'i yeşil alan olarak korunurken, otoparkların tamamı yeraltına inşa edilecek. Sıra villaların ise kendine özel kapalı otoparkları olacak.

(mynet.emlak.com)