Temel Karadeniz, Küçükçekmece'deki projeleri anlattı!

Temel Karadeniz, Küçükçekmece'deki projeleri anlattı! Temel Karadeniz, Küçükçekmece'deki projeleri anlattı!

İstanbul Küçükçekmece’de yeni projeler için çalışmalar yapılıyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ilçe halkının yaşam kalitesini yükseltecek projelere öncelik verdiklerini söyledi.


Son verilere göre, İstanbul’un nüfus olarak en kalabalık ilçesi olan Küçükçekmece’de belediye, birbiriyle yarışan projeleri hayata geçiriyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ilçede yapımı devam eden ve planlanan projelerin hayata geçmesiyle kentin sosyal ve kültürel yaşamını daha üst seviyelere çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. 


İlçenin her mahallesinde yatırımlarının devam ettiğini belirten Başkan Karadeniz, “Halkımız için birçok semtimizde farklı ve yeni projeleri uygulamaya koyduk” dedi.  Küçükçekmece sınırları içerisindeki Marmara Üniversitesi arazisine şehir parkı yapılmasının kendisini mutlu edeceğini belirten Karadeniz, “Eğer biz bu hayalimizi gerçekleştirebilirsek, tüm yaşam alanları ve donatılarıyla modern bir kent örneği projesini hayata geçirmiş olacağız. Bu geniş alan belediyemize tahsis edilmeli” diye konuştu. Başkan Karadeniz, Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nin yanı başına da önemli bir yatırım yapacaklarını dile getirerek, 7 milyona mal olacak Yunus Emre Cemevi’ni inşa edeceklerinin de müjdesini verdi.


Başkan Karadeniz “Küçükçekmece son verilere göre 761.064 nüfus yoğunluğuyla İstanbul’un en kalabalık şehri oldu” dedi


Başkan Temel Karadeniz, ilçede yapımı devam eden ve planlanan projeleri sırasıyla anlattı: Karadeniz, “Yeşilova Mahallesi, Reyhan Caddesi’ndeki eski öğretmen evinin bulunduğu yerde yapılacak olan yatırım yaklaşık 2.600 metrekarelik bir alanda olacak. Halkalı Merkez Mahallesi, Aytaç Mevkii’nde, Tuna Caddesi üzerinde yapılması planlanan yatırım yaklaşık 10.000 metrekarelik bir alanda uygulanacaktır. Menekşe Deresi ve çevresi yeniden düzenlenerek bir yaşam alanına çevriliyor. Sultanmurat Mahallesi, Anadolu Sokak’ta yapılması planlanan yatırımın kapalı inşaat alanı 15.700 metrekaredir. Fevziçakmak Mahallesi’nde  23 bin metrekarelik bir alana yatırım yapıldı” dedi. 


Fevziçakmak Mahallesi’nde yapımı devam eden yatırım 23.000 metrekarelik bir alanda yapılmaktadır. Kapalı inşaat alanı 62.000 metrekare olan yatırım dahilinde 1.166 araç kapasiteli yer altı otoparkı, 610 tezgahlı kapalı pazar yeri bulunmaktadır. 


Menekşe deresi ve çevresi yeni bir yaşam alanına çevrilmektedir. 


Bugün