Termal Göl Villaları suyu temel aldı

Termal Göl Villaları suyu temel aldı

Termal Göl Villaları Babil'in Asma Bahçeleri'nde olduğu gibi suyu temel aldı.Bodrum'da Gardens of Babylon projesindeki Termal Göl Villaları Babil'in Asma Bahçeleri'nde olduğu gibi suyu temel alan bir felsefe ile yapıldı..

Türkiye'de Babil'in Asma Bahçeleri olarak bilinen Gardens of Babylon, dünyanın yedi harikasından biri olmasının öyküsünü yapıldığı dönemdeki mimari teknikler kadar dünyanın en güzel bahçelerini sulama sisteminden de alır. O dönemde yüksek bahçeleri sulamak için Fırat Nehri'nden pompalanan su ile Babilin Asma Bahçeleri'nin güzelliğini yıllarca koruduğu rivayet edilir. Çakırlar Holding tarafından Bodrum'da inşa edilen ve Babilin Asma Bahçelerinin örnek alndığı Gardens of Babylon projesi de satışa çıkarmaya hazırladığı üçüncü etabındaki Termal Göl Villaları'na sudan gelen sağlığı kullanacak.

Ender Saraç zayıflatacak

Bu bölümde denizin 500 metre altından çıkarılan tuzlu su filtreden geçirilerek vilların önündeki havuzlara aktarılacak. Sadece yaz mevsiminde bir alternatif oluşturmayacak olan bu bölümde kış aylarında da su ısıtılarak "thalasso"(denizden gelen sağlık) konsepti yaratılacak. Sağlıklı yaşam felsefesinin temel alındığı proje içerisinde Dr. Ender Saraç yönetiminde detox ve estetik merkezi de yer alacak. Ayrıca yatılı zayıflama okulu ve sağlıklı yemek pişirme kursları da işletme bünyesinde sunulacak.

300 bin Euro'dan başlıyor

Çakırlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, bu projeyle ev sahiplerine sağlıklı yaşamı esas alan bir yaşam sunmak istediklerini söyledi. Gardens of Babylon bünyesindeki Termal Göl Evleri 2+1, 3+1 ya da 4+1 toplam 28 dubleks villadan oluşuyor. Her biri farklı toplam yedi adet ev tipinin sunulduğu projede LCD ekran televizyondan şarap kadehine, kişiye özel bornoza kadar ev sahiplerine teslim ediliyor. Fiyatları 300 bin Euro'dan başlayan villalarda vade farkı almadan peşin fiyatına 12 taksit ödeme imkanı var. Talep halinde ev sahiplerinin kullanmadığı dönemlerde butik otel tarafında kiralanarak işletiliyor. Günlük 350 dolar civarında fiyatlara kiralanan evlerde aylık kiralar 10 bin euro'yu buluyor. Ancak bunun yarısı işletme sahibi tarafından paylaşıldığından ev sahiplerine ayda minimum 5 bin euro kira getirisi sağlama imkanına da sahip.

Feng Sui'ye göre düzenlendi

Termal Göl Evleri projenin denize bakmayan kuzey cephesinde yer alıyor. Bu nedenle de deniz konseptine alternatif göl villaları ve sağlıklı yaşam konsepti geliştirildi. Ancak göl villalarındaki tek farklılık deniz suyu da değil. Bu bölümdeki evler iç mimar Gökhan Büyükdoğan ve Esra Büyükdoğan tarafından feng shui felsefesine gore dizayn edildi. Bu nedenle Termal Göl Evleri'nin bolluk ve bereketi simgelediği dikkate alındı. Yatak odalarında kullanılan mavi ve yeşil renkleri ile daha rahat bir uyku hedeflendi. Yine feng shui felsefesinin en temel özelliklerinden olan iç mimaride keskin sivri hatlardan uzak duruldu.

www.gardenbabylon.com
0 252 382 85 08

Sabah