TOKİ 18 ilde satılık arsa ihalesine 27 milyon TL teklif geldi!

TOKİ 18 ilde satılık arsa ihalesine 27 milyon TL teklif geldi!Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’ye ait 18 ilde bulunan 16 arsa 22 Ekim 2015 Perşembe günü satışa çıkarıldı. Adana Seyhan’da bulunan Akaryakıt- LGP İstasyonu, 11 milyon TL teklif aldı.


Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’ye ait arsalar 22 Ekim 2015 Perşembe günü satışa çıkarıldı. Müzayede, TOKİ'nin  Ankara  Bilkent'teki Konferans Salonu merkez olmak üzere, eşzamanlı TURYAP'ın İstanbul'da bulunan Genel Müdürlük Müzayede Salonu'nda canlı bağlantı ile gerçekleşti.

 

KDV muafiyeti bulunan 18 ilde 16 arsa müzayede sonucunda işlem gördü. Arsaların üzerine Akaryakıt-LPG İstasyonu, konut, ticaret, turizm alanları, sanayi depolama, kentsel servis, resmi kurum alanı, özel öğretim, idari ve kültürel tesis inşa etmek mümkün. 


Açık artırmada en çok teklif Çankaya Üniversitesi ve Ankara Golfkent’in de bulunduğu Eskişehir yolu bölgesinden alındı. Ankara Eskişehir Yolu 32.km üzerinde bulunan, muhammen bedeli 502.920 TL’den açık artırmaya sunulan 2.286 m2’lik konut arsası, 700.000 TL’den işlem gördü. Müzayede’de yoğun ilgi gören bir başka yer ise Ankara Etimesgut’ta, açık artırmaya 930.800 TL’den sunulan ve 1 milyon 775 bin liradan teklif alan arsa oldu.  Adana  Seyhan’da bulunan 4.186 m2’lik Akaryakıt- LGP İstasyonu ise açık artırmanın en yüksek fiyatlı arsası olarak 11 milyon TL’den teklif aldı.

 

Kiralık Ticari Gayrimenkuller arasında ise  İzmir  Karşıyaka’da bulunan Açık Spor Tesis Alanı 165.000 TL + KDV’den işlem gördü. Kiralan diğer Ticari Gayrimenkul ise Ankara Çankaya Farabi bölgesinde oldu.

 

Müzayede de teklife sunulan bazı iller ve arsalar:  

Adana – Seyhan – AKARYAKIT-LPG İstasyonu

Ankara – Bala – Konut Alanı

Ankara – Etimesgut – Konut Alanı

Düzce – Merkez – Konut Alanı

Elazığ – Merkez – Konut Alanı

Eskişehir – Odunpazarı – Konut Alanı