TOKİ 2020 indirim kampanyası 4 gün sonra başlıyor!

TOKİ 2020 indirim kampanyası 4 gün sonra başlıyor! TOKİ 2020 indirim kampanyası 4 gün sonra başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi  tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyası 4 gün sonra başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için hayata geçirilen indirim kampanyası 21 Ekim'de başlıyor. 

TOKİ 2020 ikinci indirim kampanyası kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut sahipleri için yüzde 20 indirim yapılacak. 

Bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar için de indirimden faydalanma imkanı sunuldu. Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 haziran sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek.

Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi alabilecek. 

Son başvuru tarihi 19 Kasım

2019'da yapılan indirim kampanyasından 19 bin 370 kişi yararlanmıştı.  TOKİ  2020 ikinci indirim kampanyası için son başvuru tarihi 19 Kasım 2020 olarak belirlendi. 

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, 21 Ekim tarihinde bankaya başvuru yapabilecek. 

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında TOKİ 2020 ikinci indirim kampanyasından yararlanılamayacak. 

Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler TOKİ 2020 ikinci indirim kampanyası kapsamına alınmadı. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler yüzde 20 indirimden yararlanamayacak. 

TOKİ 2020 indirim kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla!

TOKİ en ucuz konutlarını satışa çıkardı!