TOKİ Ankara Mamak kentsel dönüşüm projesinin ihalesi yapıldı!

TOKİ Ankara Mamak kentsel dönüşüm projesinin ihalesi yapıldı! TOKİ Ankara Mamak kentsel dönüşüm projesinin ihalesi yapıldı!

Sağlıksız ve afetlere karşı riskli alanları yaşanılabilir alanlara dönüştüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Mamak'ta Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projelerine hızla devam ediyor.


TOKİ Ankara’nın Mamak İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projelerine hızla devam ediyor.

Ankara’nın Mamak İlçesi’nde Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 7. Etap’ta hayata geçirilecek olan 548 konutun ihalesi yapıldı. Bugün yapılan ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.
 
Yükseklikleri zemin+3, zemin+4 ve zemin+5 olan projedeki konutların72’si 2 oda 1 salon, 476’sı ise 3 oda 1 salon planında inşa edilecek. Projedeki konutların cephe tasarımlarında modern mimari anlayış hâkim kılındı.
 
Kentsel dönüşüm projelerini bölgelerin sosyolojik boyutunu da düşünerek gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, vatandaşların günlük yaşamına ait sosyo-kültürel özelliklerini dikkate alan çok yönlü bir tasarım kurguluyor. 

Kentsel dönüşüm projelerinin olduğu kent bölgelerinde yaşayanların ve kent kullanıcılarının yaşam tarzlarına ve beklentilerine yanıt veren projeler yapıyor. Çevre düzenlemeleri, donatı alanlarıyla sosyal ihtiyaçlara da yanıt veriyor. 

0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük ihtiyaç ve beklentileri düşünülerek hayata geçirilen kentsel dönüşüm ve gelişim projeleriyle riskli alanlar yeni yerleşim alanlarına dönüşüyor.

TOKİ Mamak kentsel dönüşüm projesi görselleri: 

TOKİ Kuzey  Ankara  başvuruları başladı!