TOKİ Aydın İncirliova projesi başlıyor!

TOKİ Aydın İncirliova projesi başlıyor! TOKİ Aydın İncirliova projesi başlıyor!

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, TOKİ İncirliova Projesi’nin, Efeler ve Nazilli’de hayata geçmesi planlanan konut projeleriyle eş zamanlı başlayacağını ve arsa tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim 26 Nisan’da proje ihalesinin yapılmasıyla 206 konutluk inşaat projesi durdurulan  TOKİ  İncirliova Projesi’nin, Efeler ve Nazilli’de hayata geçmesi planlanan konut projeleriyle eş zamanlı başlayacağını ve arsa tespit çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Aydın Hedef Gazetesi'nden Murat Tan'ın haberine göre; TOKİ’nin Türkiye'de 50 bin sosyal konut için geçtiğimiz aylarda aldığı başvurular sonrasında kura çekimi sürerken, Aydın’da planlanan konut projeleri için de konut sahibi olmak isteyen dar gelişli vatandaşların beklentisi gündemdeki sıcaklığını koruyor.

BAKAN YARDIMCISI VARANK İLE GÖRÜŞECEĞİM”

İncirliova’da 206 konutluk projenin beklemede olduğunu söyleyen Erim, Efeler de TOKİ’nin konut projesi için yer aradıklarını söyledi. Erim, “Şu anda İncirliova’daki TOKİ’nin konut projesi beklemede bulunuyor. Aydın genelindeki TOKİ’nin konut projeleriyle ilgili çalışmalar da devam ediyor. İlerleyen süreçte Efeler, İncirliova ve Nazilli’de planlanan konut projeleri eş zamanlı olarak başlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’dan Aydın’daki TOKİ projelerini görüşmek üzere bir randevü talebinde bulunduk. Bütün TOKİ projelerinde artık yüksek katlı inşaat yapılmıyor. Bu kapsamda da TOKİ’nin Aydın’da hayata geçireceği konut projeleri için arsa tespit çalışmalarıyla birlikte zemin etüt çalışmaları devam ediyor” diye konuştu. 

TOKİ’nin 2018 yılının Kasım ayında tasarruf tedbirleri kapsamında iptal ettiği İncirliova projesinin ihalesinin 25 Nisan'da yapacağını açıkladı. Yeni projede konutların yanı sıra 4 adet dükkan ile 1 adet cami de bulunmasını kararlaştırılırken, iptal edilen proje için yeniden ihaleye çıkacağının duyurulması İncirliova’da konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından büyük bir mutlulukla karşılandı.