TOKİ Diyarbakır Üçkuyu kuraları çekildi!

TOKİ Diyarbakır Üçkuyu kuraları çekildi! TOKİ Diyarbakır Üçkuyu kuraları çekildi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçirdiği Diyarbakır Üçkuyu projesinin kura çekilişi yapıldı.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!


TOKİ'nin Diyarbakır Kayapınar İlçesi Üçkuyu Mahallesi’nde hayata geçirdiği 428 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi. Kura töreni dün Kayapınar Belediyesi Kültür Merkezi’nde noter huzurunda yapıldı. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören projedeki 428 konuta 716 başvuru yapıldı. 

 

2+1 sonuçları için tıklayın

 

3+1 sonuçları için tıklayın

 

4+1 sonuçları için tıklayın

 

 

Proje kapsamında 2 oda 1 salon planında tasalanan 210 konut 734 TL’den, 3 oda 1 salon planındaki 205 konut bin 54 TL’den, 4 oda 1 salon planındaki 13 konut ise bin 425 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat ve 108, 120, 144 ay vade seçenekleriyle satışa çıktı.

 

Diyarbakır’a yeni bir değer kazandıracak olan Kayapınar Üçkuyu projesinde güvenli, planlı ve çağdaş bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanıyor. Projede ticaret birimleri, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile şehre yeni bir cazibe merkezi inşa edildi.

 

Projenin cephe tasarımlarında yöresel ve modern mimari sentezlendi. Zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dış cephelerde kabartmalı duvar süslemelerine yer verildi. Kura çekilişinde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşadı.