TOKİ, Diyarbakır'a 816 konut yaptıracak

TOKİ, Diyarbakır'a 816 konut yaptıracak

TOKİ tarafından Diyarbakır Merkez Çölgüzeli I. Etap'a 816 konut ve ticaret merkezi yaptırılacak.


Diyarbakır Çölgüzeli mevki 1. etaba, tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 816 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle betonarme karkas 1adet cami, ticaret merkezi, karakol, 24 derslikli ilköğretim okulu, sağlık ocağı inşaatı ile ada içi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işleri ihaleye çıkarıldı.

İhale, 31 Temmuz 2008 tarihinde saat 10.00'da TOKİ'de yapılacak. Yer tesliminden itibaren 600 günlük süreyi kapsayacak işin ihalesine tüm istekli firmalar katılabilecek.  TOKİ  ayrıca Diyarbakır Çölgüzeli mevki 2.etaba 456 adet konut inşaatı ile Diyarbakır Üçkuyular toplu konut alanına 400 yataklı hastane genel altyapı inşaatları, ada içi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatlarını yaptıracak. Yer tesliminden itibaren 600 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi 31 Temmuz 2008 tarihinde saat 14.30'da TOKİ'de gerçekleştirilecek. Tüm isteklilerin katılabileceği ihale ile tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas konut, yol, içme suyu isale şebeke ve deposu, kanalizasyon, spor alanı tesisi, peyzaj, çevre aydınlatma ile ada içi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek.

İhale koşulları

Söz konusu ihalelere katılmak isteyenler şartnameyi her iş için ayrı bedel ödeyerek TOKİ'den temin edebilecekler. Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları belirtilen ihale tarihlerinde ihale saatine kadar TOKİ'ye anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verilecek. Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşmesi imzalanacak. İşin tamamı için teklif verilecek olan ihalede firmalar teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

www.toki.gov.tr