TOKİ, Doğu illerinde spor kompleksleri yapacak!

TOKİ, Doğu illerinde spor kompleksleri yapacak! TOKİ, Doğu illerinde spor kompleksleri yapacak!

Seyrantepe Stadı"nı yapan, Mersin"de ise Akdeniz Oyunları"nın yapılacağı stadın inşaatına devam eden TOKİ, Doğu"ya da yöneldi.ˆTOKİ, Malatya, Sivas, Batman ve Gaziantep"te spor kompleksleri inşa edecek

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

TOKİ, spor yatırımları kapsamında Doğu illerine dev tesisler yapacak. Sivas, Batman, Malatya ve Gaziantep illerine dünya standartlarında modern spor kompleksleri inşa edilecek. Türkiye"nin her yerinde toplu konutlar inşa eden TOKİ, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle Türk sporunu dünya standartlarına kavuşturacak adımlarına devam ediyor. TOKİ, bu amaçla ilk olarak 52 bin seyirci kapasiteli Seyrantepe Stadı"nı tamamlayıp, Gençlik ve Spor Bakanlığı"na teslim etti. Afyonkarahisar Spor Kompleksi"nin inşaatı devam ediyor. 2013"te Akdeniz Oyunları"nın yapılacağı Mersin Stadı"nın ihalesi de 22 Kasım 2011"de gerçekleştirildi. TOKİ"nin Doğu illerine yapacağı spor komleksleri ise şöyle:

MALATYA: Malatya"ya yapılacak spor kompleksinde 25 bin kapasiteli stadyum ile bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 4 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu yer alacak. İhalesi 11 Ocak 2012 terihinde yapılacak komplekste yer alacak stad, kayısısıyla ünlü Malatya"nın dokusuna uygun olacak şekilde kayısı rengi inşa edilecek.

SİVAS: Sivas"a yapılması planlanan spor kompleksinde ise 33 bin seyircili stadyum yer alacak. Bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 2 adet 500 seyircili sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 60 yataklı eğitim merkezi, müstakil halter salonu, gençlik merkezi binası, il müdürlüğü hizmet binası ile 10 daireli lojman Sivas"a yapılacak komplekste yer alacak.

BATMAN: Batman"a yapılacak spor kompleksinde yer alacak stadyum, 15 bin seyirci kapasiteli planlandı. Komplekste biri 3 bin seyirci kapasiteli, diğeri bin seyirci kapasiteli, bir diğeri ise 250 kişi kapasiteli üç kapalı spor salonu yapılacak. Komplekste ayrıca 500 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu, 4 katlı 2 bin metrekare kapalı alanlı gençlik merkezi binası, 100 yatak kapasiteli kamp eğitim merkezi, 8 adet lojman, 2 bin metrekare kapalı alanla, il müdürlüğü hizmet binası ile bir adet kapalı tenis kortu, iki adet de açık tenis kortu bulunacak.

GAZİANTEP: TOKİ, Gaziantep"te 33 bin seyirci kapasiteli stadyum bulunan bir spor kompleksi yapacak. Ayrıca komplekste bin seyircili bireysel spor branşlarına uygun spor salonu, 2 adet bin seyircili çok amaçlı spor salonu, 8 daireli lojman binası, 4 bin metrekare kullanım alanlı il müdürlüğü hizmet binası da bulunacak.  

Star

pus