TOKİ Erzurum Palandöken`e 1.368 konut yaptıracak

TOKİ Erzurum Palandöken`e 1.368 konut yaptıracak

TOKİ Erzurum Palandöken 2'nci ve 3'ncü etaba da konut, sosyal donatı, adaiçi altypı ve çevre düzenlemesi işlerini ihaleye çıkardı.
Buna göre Palandöken 2'nci etaba 384 adet konut, 1'er adet ilköğretim okulu, ticaret merkezi, cami İnşaatı ile genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenlemesi işi yaptırılacak.


İhale, TOKİ'de "açık ihale usulü" ile 25 Mart 2008 tarihinde saat 14.00'de gerçekleştirilecek. Yer tesliminden itibaren 660 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine tüm istekliler katılabilecek.


İhalede yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak. Söz konusu ihale ile tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 384 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle ilköğretim okulu, cami, ticaret merkezi, genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenleme inşaatları gerçekleştirilecek.


Öte yandan Palandöken 3'ncü etaba 984 adet konut inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatları da ihale edilecek.


Tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 984 adet konut ile genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenleme inşaatı işinin toplam süresi yer tesliminden itibaren 660 gün olarak belirlendi.


İhale, 26 Mart 2008 tarihinde saat 10.00'da TOKİ'de açık ihale usulü ile yapılacak.


Tüm istekli firmalar ihaleye girebilecek. Ancak yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak.