29 / 01 / 2023

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Alt Gelir Grubu başvuru koşulları!

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Alt Gelir Grubu başvuru koşulları!

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent başvuru dönemi 15 Mayıs'a kadar devam edecek. Kura yöntemiyle satışa sunulan proje 2+1 dairelerden oluşuyor. İşte TOKİ Gaziantep Şehitkamil Alt Gelir Grubu başvuru koşulları...Başvuru işlemleri T. Halk Bankası A.Ş.'nin Gaziantep ilindeki tüm şubeleri aracılığıyla yapılabilen  TOKİ  Gaziantep Şehitkamil Beykent Konutları fiyatları 69 bin 756 TL ile 93 bin 87 TL arasında değişiyor.


TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent'te alt gelir grubuna özel olarak 888 tane daireyi 22 Mayıs 2015 tarihinde kurayla satışa sunacak. Projede başvuru bedeli 1.000 TL olarak belirlendi.


Daire tipleri arasında 75,09 metrekare olarak dizayn edilen 2 oda 1 salonların yer aldığı Gaziantep Şehitkamil Beykent TOKİ Evleri başvuruları 15 Mayıs'ta sona erecek. 


TOKİ Gaziantep Şehitkamil'de yüzde 12 peşinatta, kalan daire bedeli 180 ay vadelendiriliyor. Projede 341 TL'den başlayan aylık taksitlerle konut sahibi olunabiliyor.


TOKİ Gaziantep Şehitkamil Alt Gelir Grubu başvuru koşulları!

 T.C. vatandaşı olması,


2-) Gaziantep il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.


3-) Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)


4-) Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor. 


5-) Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-? olması gerekiyor. 


6-) Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.


TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent alt gelir grubu satış duyurusu için tıklayın
Geri Dön