TOKİ Gebze Konutları'nın yüzde 25'i emeklilere ayrıldı!

TOKİ Gebze Konutları'nın yüzde 25'i emeklilere ayrıldı! TOKİ Gebze Konutları'nın yüzde 25'i emeklilere ayrıldı!

Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi Derneği Başkanı Ali Tunç, “TOKİ’nin Gebze’de yapacağı konutlarda emekliler için yüzde 25’lik pay ayrıldı. Yine üyelerimiz artık sağlık hizmetlerinden daha uygun yararlanacak” dedi.Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi Derneği Başkanı Ali Tunç, Gebze’deki sağlık kuruşları ve  TOKİ  ile anlaşmalar yaptıklarını belirterek 


Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi Derneği Başkanı Ali Tunç, Gebze’deki sağlık kuruşları ve TOKİ ile anlaşmalar yaptıklarını belirterek, “TOKİ’nin Gebze’de yapacağı konutlarda emekliler için yüzde 25’lik pay ayrıldı. Yine üyelerimiz artık sağlık hizmetlerinden daha uygun yararlanacak” dedi.


Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesinin kuruluşunun 45. yıldönümü sebebiyle bir program düzenledi. Etkinlikte Dernek Başkanı Ali Tunç, dernek faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.  Dernek lokalinde yapılan programa Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi Derneği Başkanı Ali Tunç’un yanı sıra dernek yöneticileri ve üyeleri katıldı.


‘DAHA İYİ HİZMET ALACAKSINIZ’


Programda ilk olarak Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi Derneği Başkanı Ali Tunç bir konuşma yaptı. Konuşmasında TOKİ ve Gebze’deki sağlık kuruşları ile yapmış oldukları anlaşmalara değinen Ali Tunç, şunları söyledi;“Kıymetli üyelerimiz bugün buraya derneğimizin 45. kuruluşunu kutlamak ve yapmış olduğumuz çalışmalar hakkında bilgi vermektir. Bizler artık belli bir yaşa gelmiş insanlarız. Üyelerimiz özel hastanelere gittiklerinde pahalı hizmetler alıyorlar. Bizler sizlerin daha uygun hizmet alabilmeniz için Gebze’deki sağlık kuruşları ile anlaşmalar imzaladık. Daha örgütlü olarak başta büyük marketler olmak üzere birçok kurumla anlaşma yapacağız.


EVİ OLMAYANLAR EV SAHİBİ OLACAK


Araştırmalara göre 4 emekliden biri evsiz. Bizde üyelerimizi nasıl ev sahibi yapabilirsizi konuştuk. Sonra TOKİ ile görüşme yaptık. Bize ürettikleri konutlardan evi olmayan emeklilere yüzde 25’ni tahsis edecekler. Gerekli çalışmaları yaptık. Kayıtlarımız başlamıştır.


 TOKİ için Gebze’de Kirazpınar Mahallesi ve Sultanorhan Mahallesi’nde yer tahsisi yapıldı.


Bu dernek ne kadar büyür ve gelişirse ise hepimizin ve gelecek kuşakların faydasınadır.


‘ÇOK ŞEYLER YAPABİLİRİZ’


Derneğimizin 45 yılını bitirdik 46 yılına giriyoruz. Bugün burada bu kalabalık varsa o gün bu derneği kuran arkadaşlarımızın sayesinde olmuştur. Eğer biz emekliler örgütlü olabilsek biz bu ülkede çok şeyler yaparız”


Demokrat Kocaeli