05 / 07 / 2022

TOKİ indirim kampanyasında son 10 gün!

TOKİ indirim kampanyasında son 10 gün!

TOKİ'nin borcunu erken ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için daha önce düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyası 21 Nisan tarihinde başlamıştı. Kampanya için başvurular 28 Mayıs tarihinde sona eriyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu teslim almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için daha önce hayata geçirdiği indirim kampanyası için başvuru süreci devam ediyor. 21 Nisan'da başvuruların başladığı kampanya için son başvuru tarihi 28 Mayıs. Kampanyaya yönelik açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlar için yüzde 20 indirim kampanyası yapılacağını açıklamıştı.

Kampanya dahilinde kalan taksit sayısı 12'den çok olan ve borcunun tamamını veya yüzde 25’ini peşin ödeyecek hak sahipleri indirimden yararlanabilecek.

TOKİ indirim kampanyasında son 10 gün!

Örnek olarak; TOKİ'ye 100 bin TL borcu olan bir hak sahibi kampanyadan yararlanmak istediğinde 80 bin TL ödeme yapması gerekecek. Borcunun yüzde 25'ini öderse  25 bin TL için 5 bin TL indirim kazanacak, 20 bin TL ödeme yapacak. 

İndirim kampanyası şartları ise şu şekilde:

Kampanyadan, geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecek olup, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek.

TOKİ indirim kampanyasında son 10 gün!

Borcunun tamamını kapatmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 olarak belirlendi. Borcunun tamamını kapatmayacak vatandaşlar için ise borç bakiyesinin yüzde 25 inden az olmamak koşuluyla yaptıkları ödemelerde de yüzde 20 indirim kampanyasından kısmi yararlanabilecek. 

İndirim uygulaması kapsamına alınan konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemesi gereken aidat veya başka bir borcu olmaması gerekiyor.

TOKİ'den o ile 212 yeni konut müjdesi!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com