TOKİ indirim kampanyasından ilk günde 409 kişi faydalandı!

TOKİ indirim kampanyasından ilk günde 409 kişi faydalandı! TOKİ indirim kampanyasından ilk günde 409 kişi faydalandı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyasına ilk gün 409 başvuru yapıldı.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyasına yoğun ilgili ile başladı. Kampanyaya ilk gün 409 başvuru yapıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre,  TOKİ  Başkanı Ergün Turan, tapularını hemen almak isteyen kişilerin kampanyaya gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirtti. Turan sözlerine şu şekilde devam etti; "TOKİ'den sosyal konut satın alan, çoğu alt gelir grubundan vatandaşlarımıza yüzde 20 erken ödeme indirimi ile önemli bir fırsat sunduk. 100 bin lira borcu olan bir vatandaşımızın 18 Mayıs'a kadar borcunu kapatması halinde, 80 bin lira ödeyeceğini belirttik. Kampanyamız ilk gün oldukça ilgi gördü ve ilk 409 vatandaşımız 19 milyon 778 TL'lik borçlarını kapatıp tapularını aldı." 

 

 

Borç kapatmaları için "18 Mayıs" uyarısı 

2018 yılı indirim kampanyasına kamu bankalarının destek verdiğini ifade eden Başkan Turan, "Kamu bankaları borçlarını kredi ile kapatacak vatandaşlarımıza 0,99'dan kredi imkanı sundu. 18 Mayıs tarihine kadar başvuru sayısının daha da artacağını düşünüyorum. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Kampanyamızdan, satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmedi." şeklinde konuştu.