TOKİ Kayaşehir'de 1.5 milyon metrekarelik park inşa ediyor!

TOKİ Kayaşehir'de 1.5 milyon metrekarelik park inşa ediyor! TOKİ Kayaşehir'de 1.5 milyon metrekarelik park inşa ediyor!

TOKİ, İstanbul Kayaşehir'de 1.5 milyon metrekare büyüklüğe sahip olacak park inşa ediyor. 4 etaptan oluşan parkın birinci etabında inşaat devam ediyor. TOKİ Başkanı Turan park inşaatında incelemelerde bulundu.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul ve Kayaşehir'i yeşille buluşturacak 1,5 milyon metrekarelik parkın birinci etabının inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Turan inceleme sırasında proje ile ilgili bilgiler verdi. Turan, "İnşa edeceğimiz parkımızla vatandaşlarımız yeşille daha çok buluşacak." dedi. 

 

 

Yıl sonuna kadar tamamlanacak

Kayaşehir'de inşa edilen park toplam 4 etaptan oluşacak. Parkın birinci etabı 338 bin 803 metrekarelik alandan oluşuyor. Birinci etapta 73 farklı tipte bitki, 224 bin 601 metrekarelik çim-yeşil alan, 4 bin 500 yapraklı ağaç, 2 bin 600 ibreli ağaç, 85 bin 500 çalı, 5 bin 900 otsu bitki ve 57 bin 250 adet yer örtücü bitki yer alacak. TOKİ, parkı yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyor. 

 


Park toplam 5,5 kilometre uzunluğa ve 300 metre ene sahip olacak. Kayaşehir merkezinden Fenertepe'ye doğru uzanacak sahada, koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları ile sosyal tesisler bulunacak.


Park içerisinde konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği dört adet etkinlik platformu, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitki bahçeleri ve iki adet biyolojik gölet olacak. 

 

İşte böyle olacak

 

 

 

 

 

 

Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com