TOKİ Kırşehir Mucur'a 253 konut inşa edecek!

TOKİ Kırşehir Mucur'a 253 konut inşa edecek!


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Kırşehir'in Mucur ilçesine 253 adet konut inşa edecek. Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz söz konusu konutlarla ilgili bilgi verdi. 


Kırşehir’de  TOKİ   tarafından inşa edilecek 253 konutluk proje ile ilgili detaylar belirlendi. Medyagazete'de yer alan habere göre; Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz söz konusu konutlarla ilgili bilgi aktardı.

TOKİ'nin Mucur'a yapacağı konut projesi ile ilgili teknik detay ve kullanım alanlarıyla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, 80 kişinin çalıştırılması planlanan projenin hafriyat çalışmalarının 7 ay, inşaat çalışmalarının ise 8 ay süreceği projenin toplamda 15 ayda tamamlanacağını belirtti.

TOKİ Kırşehir Mucur

Faaliyetin gerçekleştirileceği 43 bin 843 metrekarelik alanda oluşacak hafriyatın Mucur Belediyesi'nin göstereceği hafriyat döküm alanına taşınacağını belirten Başkan Yılmaz, projenin inşaat ve iskan aşamasındaki su ihtiyacının saha çevresinde yer alan yerel yönetimin mevcut şebeke bölgeler ile yüklenici tarafından sağlanacağını söyledi. Yılmaz, herhangi bir yeraltı su kaynağının kullanımının söz konusu olmadığı toplu konut projesiyle ilgili ayrılan park ve rekreasyon alanının ise yaklaşık 8 bin metrekare olduğunu kaydetti.


TOKİ Kırşehir Kındam orta gelir başvuruları başladı!