TOKİ konut faiz oranlarını yüzde 1'in altına indirdi!

TOKİ konut faiz oranlarını yüzde 1'in altına indirdi!

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyasına başvurular 24 Nisan 2018 tarihinde başladı. Kampanya vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. 


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep ile birlikte geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyasını 24 Nisan 2018 tarihinde başlattı. 

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecekler. Borcunun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecekler. 

Son başvuru 18 Mayıs 2018

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların 18 Mayıs 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.  Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılmayacak. 

TOKİ'nin esnek ödemeli yüzde 20 indirim kampanyasından satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

İlk günde 409 başvuru

Yüzde 20 indirim kampanyasına yoğun ilgili ile başladı. Kampanyaya ilk gün 409 başvuru yapıldı.  TOKİ  yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler için kredi faizlerinde indirim yaptı. Yapılan faiz indirimi ile 50 bin liraya kadar 120 ay vade imkanı ile 0,99'dan veriliyor. 50 bin liranın üzerindeki kredi oranları ise 120 aya kadar yüzde 1,06 faiz oranıyla veriliyor. 

TOKİ konut faiz oranlarını yüzde 1

 

Öznur YASLI/Emlakkulisi.com