08 / 08 / 2022

TOKİ Mersin emekli kura çekimi yapıldı!

TOKİ Mersin emekli kura çekimi yapıldı!

TOKİ tarafından Mersin'de inşa edilecek konutların hak sahipleri, noter huzurunda kurayla belirlendi. 262 aile ev sahibi oldu. Kurada adı çıkanlar göz yaşlarını tutamadı...Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Mersin'de inşa edilecek konutların hak sahipleri, noter huzurunda kurayla belirlendi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Emekliler için merkez Mezitli ilçesinde 2+1 şeklinde inşa edilecek 262 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için noter huzurunda tören düzenlendi.

262 konut için 6 bin 518 kişi başvururken, noter huzurundaki kura çekiminde hak sahipleri belirlendi. Kameralar tarafından da kaydedilen kurada adını duyan vatandaşlar, büyük sevinç yaşadı.

TOKİ Mersin emekli kura çekimi yapıldı!

"30 yıldır kiradayım"

Hak sahibi olarak belirlenenlerden 56 yaşındaki Pakize Ocak, gazetecilere yaptığı açıklamada, mutluluğunu dile getirerek, "O kadar sevinçliyim ki elim ayağım titriyor. Allah bizim gibi evi olmayanlara, muhtaçlara kısmet etsin. Gelmeden önce hiç umudum yoktu ama çıktı. Çok mutluyum, Allah razı olsun. Daha önce hiç evim olmadı, 30 yıldır kiradayım." diye konuştuu. 

Kurada adını duyan 65 yaşındaki Ümmühan Karaoğlan da yaklaşık 20 yıldır ev sahibi olmayı beklediğini, sabaha kadar uyumayarak dua ettiğini, çok mutlu olduğunu söyledi. 50 yaşındaki Emine Aşama da adını duyunca çok heyecanlandığını vurgulayarak, "Çok, çok mutluyum. Allah herkesten razı olsun. Cumhurbaşkanımız, seni çok seviyorum." dedi.

Kura sonuçları için tıklayın