TOKİ Şanlıurfa`da ucuz konut kuyruğu

TOKİ Şanlıurfa`da ucuz konut kuyruğu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca Şanlıurfa'da alt gelir grubu için inşa ettirilen ve kurayla satışa sunulacak 132 konut için, iki günde 900'ün üzerinde müracaat yapıldı.
Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Belediyesi'nin Karakoyun İş Merkezinde bulunan irtibat bürosunun önünde sabah saatlerinden itibaren toplanan vatandaşlar, müracaat formu alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.


"Kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olma" fırsatını değerlendirmek için gerekli evrakları hazırlayan vatandaşlar, yeniden irtibat bürosuna giderek kayıt yaptırdı.


Şanlıurfa Belediyesi yetkilileri, dün başlayan ve 22 Şubat 2008 tarihine dek sürecek uygulamadan yararlanmak isteyen 900'ün üzerinde kişinin şu ana kadar müracaat yaptığını belirttiler.


Şanlıurfa sınırları içinde en az 3 yıldan bu yana ikamet eden dar gelirlilerin yararlanabileceği uygulamanın birçok avantajı bulunduğunu aktaran yetkililer, konutların türüne ve büyüklüğüne göre 4000 YTL peşinat ve 180 ay vadeyle satışa sunulduğunu kaydettiler.


53 bin 580 ile 68 bin 944 YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan konutların sahibi olmak isteyenlerin aylık 275-361 YTL'lik taksit ödeyeceğini aktaran yetkililer, konutlara ilginin beklenenden fazla olduğunu belirttiler.


Bu arada başvuruların konut sayısından fazla olması halinde 6 Mart 2008 tarihinde noter huzurunda kura çekiliş yapılacak.