TOKİ Silivri'de 1.356 konut için kura çekilişi bugün!

TOKİ Silivri'de 1.356 konut için kura çekilişi bugün!TOKİ İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap Projesi'nde alt gelir ve orta gelir grubu kapsamında toplamda 1.356 konut için kura çekilişi bugün yapılıyor...


TOKİ İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap Projesi'nde yer alan toplam 1.356 konuttan 934 adet konut alt gelir grubuna, 422 konut orta gelir grubuna ayrıldı.

Taksit ödemelerinin 700 TL'den başladığı projede kura çekilişi bugün ve yarın Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde saat 11:00’de yapılacak. 

TOKİ İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap'ta alt gelir grubunda fiyatlar 198 bin TL'den,  orta gelir grubunda fiyatlar 285 bin TL'den başlıyor. 

Alt gelir grubunda yer alan 2+1 konutlar 76,05 metrekare ile 98,36 metrekare, orta gelir grubunda yer alan 3+1 konutlar 106,01 ile 129,19 metrekare arasında değişiyor. 

  
TOKİ İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap Projesi'nde alt gelir ve orta gelir grubu kura sonuçları açıklandığında Emlakkulisi.com'da yer alacak. 

 

TOKİ Silivri

 

 

Silivri 1. ve 2. Etap Projesi Alt Gelir Grubu kuraya esas liste için tıklayın


Silivri 1. ve 2. Etap Projesi Orta Gelir Grubu kuraya esas liste tıklayın

 

- "Amacımız evi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak"
 

TOKİ Silivri

TOKİ  Başkanı Ergün Turan, açıklamadaki değerlendirmesinde, kura sonrası alt gelir grubunda konut sahibi olacak vatandaşların borçları bitene kadar, orta gelir grubunda ise iki yıl bu konutları satamayacaklarını belirterek, “Çünkü bizim önceliğimiz konutu alıp kullanacak vatandaşlarımız, yani onu alıp ondan kar edecek vatandaşlar değil. Amacımız evi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır" ifadelerini kullandı.

Turan, ayrıca kura sonrası konut sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedelinin 18 Temmuz tarihinden itibaren geri iade edileceğini bildirdi.

TOKİ’nin artık yatay mimari ve mahalle konseptinde projeler inşa ettiğini aktaran Turan, Silivri’de satışa sunulan bin 356 konutun bu konseptle inşa edileceğini söyledi. 

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayan Turan, “Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur." görüşlerini kaydetti.

 

2+1 kura sonuçları için tıklayın

 

 

TOKİ Silivri

 


    
TOKİ İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap alt gelir grubu

TOKİ Silivri 

TOKİ İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap orta gelir grubu

TOKİ Silivri 


33 soruda  TOKİ  Silivri 1.356 konut projesi 2018!

 

TOKİ Silivri 1. ve 2. Etap Projesi detayları için tıklayın

 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; TOKİ'nin İstanbul Silivri’de hayata geçirdiği projede 2+1 nitelikli 934 konutun sahibi kura ile belirlendi.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören projeye toplam 20 bin 101 başvuru yapıldı. Dar gelirli vatandaşlara sunulan 2+1 nitelikli 934 konuta 16 bin 604 başvuru geldi. 3+1 nitelikli 422 konuta ise 3 bin 497 başvuru yapıldı.
  

Emekli vatandaşlara yüzde 25 kontenjan ayrılan TOKİ Silivri projesinde 934 konutun 234 adedi sadece emekli vatandaşlara ayrıldı. 

Şehit yakını ve gazilerden 28, engelli vatandaşlardan ise 894 başvuru gerçekleşti.

 

 

TOKİ Silivri

TOKİ Silivri

TOKİ Silivri

 


Ezgi Delibeyoğlu/Emlakkulisi.com