TOKİ'den borç bitiren kampanya!

TOKİ'den borç bitiren kampanya! TOKİ'den borç bitiren kampanya!

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl düzenlenen indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de başlıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl indirim kampanyası düzenliyor.  TOKİ  indirim kampanyasının bu yıl ikincisini de başlatacak. 

TOKİ'nin borç bitiren kampanyasından satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak.

Yüzde 24 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecekler.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül – 19 Ekim 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve işyeri alıcısının yararlanması bekleniyor. 

8 soruda TOKİ indirim kampanyası 2018!

Öznur YASLI/Emlakkulisi.com