17 / 08 / 2022

TOKİ'den Temmuz ayı fırsatları!

TOKİ'den Temmuz ayı fırsatları!

TOKİ'nin internet sitesinde Temmuz ayı satış ve kiralama fırsatları açıklandı. Muhammen bedeli yaklaşık 1 milyar 100 milyon 305 bin 828 TL olan arsaların satışı ve kiralanması 9 Temmuz'da "Açık Artırma" yöntemi ile yapılacak.Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yaptığı son açıklamaya göre bazı illerde arsa satış ve kiralama yapılacak. Takvim'de yer alan habere göre; muhammen bedelleri yaklaşık 1 milyar 100 milyon 305 bin 828 lira olan arsaların satışı ve kiralanması açık artırma yöntemiyle gerçekleşecek. İşte arsa satış ve kiralamasının yapılacağı o iller...

HANGİ İLLERDE ARSA SATIŞI VE KİRALAMASI YAPILACAK?

Takvim'de yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ illerinde toplam 3 milyon 800 bin 951 metrekare büyüklüğüne sahip 199 adet arsayı satıyor. Ayrıca Iğdır, Konya ve  İzmir  illerinde bulunan yaklaşık 1 milyon 345 bin 474 metrekare yedi arsanın da 5 yıl süre ile kiralanacağını açıkladı. Muhammen bedeli yaklaşık 1 milyar 100 milyon 305 bin 828 TL olan arsaların satışı ve kiralanması ise "Açık Artırma" yöntemi ile yapılacak.

İNTERNETTEKİ CANLI YAYINDA DA TEKLİF VERİLECEK

İhale 9 Temmuz 2020 tarihinde (Perşembe günü), saat 13:30'da Bilkent Otel  Ankara  ve  TOKİ  İstanbul Hizmet Binası'nda düzenlenecek. Ayrıca internet üzerinden (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayında da teklif verilebilecek.

ARSA NİTELİKLERİ NELERDİR?

TOKİ arsaların niteliklerini şu şekilde açıkladı: ''Konut, ticaret, rekreasyon alanı, özel eğitim, sosyal ve kültürel tesis, tarım ve hayvancılık tesis alanı, eğitim, dini tesis, pazar, tarım ve çorak arsalar."

SATIŞ SUNULAN BAZI ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Satışa çıkan arsalardan bazılarının özellikleri ise şu şekilde:

"İstanbul Başakşehir İkitelli'de ticaret ve kapalı spor tesis alanı, Büyükçekmece'de plansız arsalar, Eyüpsultan'da konut ve yol alanları, Pendik'te konut alanları, Tuzla'da turizm, ticaret ve konut alanı nitelikli arsalar. Ankara Gölbaşı Virancık'ta konut, Sincan'da konut ve ticaret, Yenimahalle Yakacık'ta küçük sanayi sitesi ve konut alanı nitelikli arsalar. İzmir Aliağa'da konut alanları, Konya Karatay'da küçük sanayi alanları, Balıkesir'de ticaret alanları, Sakarya Karasu'da konut ve park alanları, Afyonkarahisar Çay ilçesinde, konut, sanayi, tarım ve hayvancılık tesis alanı nitelikteki arsalar."

TOKİ 206 arsanın satış ve kiralamasını açık artırmayla yapacak!

TOKİ 26 ilde 199 arsayı satıyor!

TOKİ'den o illerde büyük fırsat!