12 / 08 / 2022

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

Konut ya da dükkan almak isteyen kişiler için TOKİ’den müjdeli haber ard arda gelmeye başladı. TOKİ alt kazanç grubu aileler için ev ve dükkan satışlarına başladı...Ev ya da dükkan sahibi olmak isteyenler için  TOKİ'den müjdeli haber ard arda geliyor. TOKİ'nin yaptığı açıklamaya göre 16 ila 17 Şubat tarihleri arasında ihale düzenleyecek ve bu günlerde alt gelir grubu ailelerin konut sahibi olması için uygun fiyatlar ile satışlar devam edecek. Takvim'de yer alan habere göre;  TOKİ  bu yılda hız kesmeden alt gelir grubu aileler için konut ve dükkan satışları sunarak binlerce vatandaşın uygun fiyatlı konut sahibi olmasına imkan sunuyor. TOKİ açık satış nedir araştıranlar için TOKİ'nin web sitesinde bulunan çekiliş ve kura olmadan alınan ev ilanlarını kapsıyor. Açık satış duyuruları TOKİ tarafından 6 ayda bir duyurulsa da bu durum talebe göre değişebiliyor.

TOKİ yaptığı açıklamalara göre 16 ila 17 Şubat tarihleri arasında ihale düzenleyecek ve bu günlerde alt gelir grubu ailelerin konut sahibi olması için uygun fiyatlar ile satışlar sürecek.

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

Konut satışları başladı…

TOKİ 2021 yılının ilk aylarında da hızla hem dükkan hem de konut satışı yapacağını açıkladı. 16 ila 17 Şubat tarihlerinde 39 ilde konut, 19 ilde de dükkan satışları açık ihale yöntemi ile alt gelir grubu aileler için satışa çıkacak. Bu günlerde yapılacak olan ihaleye ise vatandaşlar internet aracılığı ile ister evlerinden ister iş yerlerinden katılabilecekler.

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ'den ev sahibi olmak ve konut satın almak isteyen vatandaşların TOKİ'nin internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara ulaşıp, ilanın başvuru şartlarını inceledikten sonra belirlenen peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası'na yatırması gerekecek.

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ'nin belirlediği tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvuru yapması gerekiyor.

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

TOKİ'DEN KONUT ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması

(Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

GELİR ŞARTI ŞU ŞEKİLDE:

TOKİ tarafından yapılan açıklamada gelir şartına şu şekilde yer verildi:

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 TL olarak uygulanmaktadır.), Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.

4 KATEGORİ

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;

1. Kategori olan"Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin" ,

2. Kategori olan"En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın"

3. Kategori olan "Emekli Vatandaşlar"ın

4. Kategori olan "Diğer alıcı adaylarının"

başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, BAŞVURU NASIL YAPILIR?

TOKİ'den konut sahibi olmak ve konut satın almak isteyen vatandaşların internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara ulaşıp, ilanın başvuru şartlarını incelemesinin ardından belirlenen peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası'na yatırması gerekecek. TOKİ'nin belirlediği tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvuru yapması gerekiyor.

TOKİ AÇIK SATIŞ DUYURULARI

TOKİ açık satış nedir araştıranlar için TOKİ'nin web sitesinde bulunan çekiliş ve kura olmadan alınan ev ilanlarını kapsamaktadır. Açık satış duyuruları TOKİ tarafından 6 ayda bir duyurulsa da bu durum talebe göre değişiklik gösterilebiliyor. Eğer talep çok olursa açık satış duyurusunun süresi kısalabiliyor.

TOKİ'den maaşı 5 bin 500 liranın altında olanlara müjde!

TOKİ'den 740 lira taksitle konut fırsatı!