TOKİ'nin 2009 konut projeleri!

TOKİ'nin 2009 konut projeleri! TOKİ'nin 2009 konut projeleri!

İşte TOKİ'nin 2009 yılında 39 ilde yapacağı konut çalışmaları...

Yılın ilk üç ayına yoğun bir takvimle giren TOKİ'nin toplam 18 bin konutluk ihalelerinde, yerli firmaya yüzde 15 fiyat avantajı sağlanacak...

Yeni yılda inşaat sektörünü canlandıracak olan TOKİ, bu aydan itibaren çıkacağı ihalelerle 18 bini aşkın konutun yanı sıra ticaret merkezi, hastane, okul, öğrenci yurdu gibi projelerin gerçekleşmesini sağlayacak. TOKİ, ihalede yerli katılımcılara yüzde 15 fiyat avantajı sağlayacak. 39 il için 62 ihale gerçekleştirecek olan TOKİ, 2003 yılından bugüne 81 il ve 486 ilçede 1.148 şantiye kurdu, yaklaşık 335 bin konut üretti. 2011'de 500 bin konuta ulaşmayı hedefleyen TOKİ, bu yıl yoksullar için 10 bin konut üretecek.

YERLİLERE AVANTAJ

TOKİ'nin  Ankara  Bilkent'teki merkezinde yapılacak ihalelerde yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak. İhaleye teklif vereceklerin ihale dokümanını satın almalanı zorunlu olacak. Teklifler iadeli taahhütlü postayla da gönderilebilecek. İstekliler tekliflerini anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verecek. İhalelere konsorsiyum olarak teklif verilemeyecek.

İŞ DENEYİMİ ARANIYOR

İhaleye girecek olanların 15 yıl içinde yurt içinde ve yurtdışında kamu veya özel sektörde sözleşme bedelinin en az yüzde 70'i veya yüzde 50'si oranında denetlediği veyahut yönettiği idarece kusursuz kabul edilen ihale konusu iş veya benzer işlerle ilgili deneyimini gösteren ve teklif edilen bedelin yüzde 50'sinden az olmamak üzere tek sözleşmeye ilişkin iş deneyim belgesi isteniyor. Ayrıca organizasyon yapısı ve personel durumu ile kaliteye ilişkin belgeler talep ediliyor. Teknik personelin en az 5 yıl deneyimli olması da şart koşuluyor.

pus