Çukurova Balkon

TOKİ'nin 35 bin liralık konutlarına yoğun talep geldi!

TOKİ'nin 35 bin liralık konutlarına yoğun talep geldi! TOKİ'nin 35 bin liralık konutlarına yoğun talep geldi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ( TOKİ ) Ankara Mamak'ta dar gelirli vatandaşlar için inşa edip 35 bin liradan satışa çıkardığı 448 konuta yoğun talep geldi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Oturuma hazır, 180 ay vade ve 172 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulan konutlara başvuru, kısa sürede 613’ü buldu. Kura yöntemiyle satılacak konutlardan almak isteyenlerin 8 Kasım'a kadar başvuru yapması gerekiyor.


TOKİ, Mamak'ta inşa ettiği ve kura yoluyla hak sahiplerini belirleyeceği 448 konutu 4 bin lira peşinat, 180 ay vadeyle satıyor. "Mamak 2. Etap 448 Konut Alt Gelir Grubu Projesi" kapsamında inşa edilen CY tipi bir oda bir salon niteliğindeki konutların fiyatları 35 bin ile 47 bin 500 lira arasında değişiyor.


-8 Kasım son gün


47,65 metrekarelik konutların taksitleri 172 liradan başlıyor. 15 Kasım'daki kura çekilişiyle hak sahipleri belirlenecek 448 konutluk projeden ev sahibi olmak isteyenlerin 8 Kasım'a kadar Ziraat Bankası Hamamönü şubesine başvurması gerekiyor.


TOKİ'nin alt gelir grubu için satışa sunduğu konutlardan almak isteyenler, başvuru bedeli olarak  TOKİ  hesabına bin lira yatırdıktan sonra kura çekilişine katılabilecek. Kurada ismi çıkan hak sahipleri için yatırdıkları bu başvuru bedeli peşinatlarına sayılacak. Hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli iade edilecek.


Oturuma hazır durumdaki konutlar, kura çekilişinin ardından aralıkta teslim edilecek. Kurada ismi çıkan hak sahipleri, 2-18 Aralık arasında sözleşme imzalayarak konutlarını teslim alabilecek. Konutlar için taksit ödemesi de Ocak 2014'te başlayacak.


-TOKİ'den daha önce konut almama şartı


Alt gelir grubundaki 448 konut için başvuruda bulunmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, projenin bulunduğu il veya ilçe sınırlarında en az 1 yıldır ikamet etmeleri veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olmaları gerekiyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerinin ise ikametinin en az 3 yıl olması veya il, ilçe nüfusuna kayıtlı olması şartı aranıyor.


Aylık hane gelirinin en fazla net 2 bin 600 lira olması gerekiyor. Daha önce TOKİ'den konut satın alınmaması ve konut kredisi kullanılmaması da başvuru şartları arasında bulunuyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri ise bu şarttan muaf tutuluyor. 


Başvurmak isteyenlerin, kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı, bağımsız herhangi gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri bu şarttan da muaf.


Başvuru sahiplerinin 25 yaşını doldurmuş olması gerekirken, eşi vefat eden çocuklu kadınlarda yaş şartı aranmıyor. Bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabiliyor.


AA