TOKİ'nin indirim kampanyasından 15 bin kişi yararlandı!

TOKİ'nin indirim kampanyasından 15 bin kişi yararlandı! TOKİ'nin indirim kampanyasından 15 bin kişi yararlandı!

TOKİ borcunu erken ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için hayata geçirilen yüzde 22 indirim kampanyasından 14 bin 979 kişi yararlandı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için hayata geçirilen yüzde 22 indirim kampanyasından 14 bin 979 kişi faydalandı.

Anadolu Ajansı'ndan Ayşe Şensoy Boztepe'nin haberine göre; TOKİ'nin 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde gerçekleşen indirim kampanyasıyla vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için kampanyaya katılıp, bir önceki döneme göre yaklaşık iki kat artıyor. Önceki dönem 8 bin 735 konut ve iş yeri alıcısının faydalandığı kampanyadan bu dönem 14 bin 979 kişi yararlandı.

- 13 bin 175 kişi tapusunu aldı

Kampanyadan 13 bin 175 kişi bütün borçlarını kapatıp tapularını alabiliyor.

Bütün borç bakiyesini kapatamak isteyen vatandaşların da faydalandığı kampanya kapsamında, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak için bin 804 kişi de yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlandı.

İndirim kampanyası ile kapatılan borçların yüzde 61'i banka kredisi kullanılmadan kişisel tasarruflarla tamamlandı.

5 soruda  TOKİ  ikinci indirim kampanyası 2019!