TOKİ'nin ucuz konut projelerine yoğun ilgi!

TOKİ'nin ucuz konut projelerine yoğun ilgi! TOKİ'nin ucuz konut projelerine yoğun ilgi!

Türkiye'nin farklı yerlerinde uygun fiyat ve ödeme kolaylığıyla binlerce vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ'nin ucuz konutlarına yoğun başvuru geldi.TOKİ'nin ucuz konut başvurusuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Peki TOKİ’den ev almak isteyenler  TOKİ  ucuz konut projesi hangi illerde var? TOKİ hangi illere konut yapıyor? 2019’da TOKİ hangi illerde konut yapacak? TOKİ başvuru şartları neler? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre; TOKİ Türkiye'nin farklı yerlerinde uygun fiyat ve ödeme kolaylığıyla binlerce vatandaş ev sahibi olmayı amaçlıyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler TOKİ başvurularına yoğun ilgi gösteriyor.

TOKİ’nin bu yıl konutlarına yüksek miktarda zam yapmayacağı ve 2+1 dairelerin ortalama 100-150 bin TL bandında satışa sunulacağı belirtiliyor. İstanbul ve bazı projelerde fiyatlar bu rakamın biraz daha üzerinde seyrediyor. TOKİ, hangi daire tipinde hangi projede fiyatların ne kadar olacağını “satış duyurusu” ile duyuruyor. Tüm projeler de satış duyuruları sayfanda açıklanıyor. 

TOKİ tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ülkemizin konut ihtiyacından ötürü, Toplu Konut İdaresi olarak kısa zaman içerisinde çok konut üretebilmeyi hedef edindiğimiz için alt gelir grubu ve sosyal konut nitelikli konut planlarında üretim yapmakta ve bu yönde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Satışa arz edilen tüm projelerde satış koşulları belirlenirken, gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmaya yönelik ön şartlar ve satış koşulları koyarak hedef kitleye yönelik satış politikası uygulamaya özen gösterilmektedir.” 

TOKİ başvuru şartları

TOKİ konutları alt gelir grubu için başvuru şartları şu şekilde:
- 25 yaşını doldurmuş olması
- Hiç evi olmaması
- TOKİ’den daha önce ev veya kredi almamış olması
- Aylık hanehalkı gelirinin 5.000 TL’nin altında olması
- Aile adına yalnızca bir başvuru yapılmış olması
- Konutun satıldığı il sınırları içerisinde 1 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması

TOKİ konutları orta gelir grubu için başvuru şartları şu şekilde:
- 18 yaşını doldurmuş olması
- Hiç evi olmaması
- TOKİ’den daha önce ev veya kredi almamış olması
- Aile adına yalnızca bir başvuru yapılmış olması
- Konutun satıldığı il sınırları içerisinde 1 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması 

TOKİ'den emekliye ev desteği!

TOKİ'den 306 TL taksitle ucuz konut!