Çukurova Balkon

TOKİ'den emekliye ev desteği!

TOKİ'den emekliye ev desteği! TOKİ'den emekliye ev desteği!

TÜED, TOKİ konutlarında kontenjanın yüzde 50'ye çıkmasını ve kira yardımını gündeme taşıdı. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler ise TOKİ'nin emekli kontenjanını artırmasını dört gözle bekliyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Bayram ikramiyesi, banka promosyonu gibi ödemelerle ek gelire kavuşan emekliler için bir müjde de TOKİ'den geldi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED),  TOKİ  konutlarında kontenjanı yüzde 50'ye çıkardı ve kira yardımı vereceğini açıkladı. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; TÜED, ev sahibi olmayan emeklilerin gelirlerinin yaklaşık 600 lirasının kira ve ısınmaya gitmekte olduğunu kaydederek "Emeklilere kışın kira ve yakacak yardımı yapılsın" çağrısında bulundu. Peki TOKİ emekli kontejanını artıracak mı? İşte emeklilerin merak ettiği tüm detaylar...

3'TE 1'İ KİRACI

TÜED'in kira yardımı ve kontenjan talebi hayata geçerse, TOKİ her projedeki konutların yarısını emeklilere ayıracak, daha çok emekli ev sahibi olabilecek.

TÜED tarafından yapılan Emekli Profili Araştırması'na göre, her 3 emekliden 1'i kirada oturuyor. Kira öder gibi ev sahibi olmayı isteyen emekliler, TOKİ'nin emekli kontenjanını artırmasını dört gözle bekliyor.

TOKİ'den emekli ve dar gelirliye 83 bin TL'ye ev!

Emekliye kira yardımı kampanyası!