Toplanan deprem vergisinin 8.3 katı harcama yapıldı!

Toplanan deprem vergisinin 8.3 katı harcama yapıldı! Toplanan deprem vergisinin 8.3 katı harcama yapıldı!

İletişim Başkanlığı, Twitter hesabından 2003-2020'de deprem bölgelerine yapılan harcama verilerine ilişkin paylaşım yaptı...17 yılda deprem bölgelerine yapılan harcama verilerine ilişkin İletişim Başkanlığı'nın Twitter hesabından paylaşım yapıldı. Paylaşımda deprem bölgelerine yapılan toplam harcamanın  1.21 trilyon TL'ye ulaştığı belirtildi.

Sabah'ta yer alan habere göre; İletişim Başkanlığı, Twitter hesabından 2003-2020'de deprem bölgelerine yapılan harcamalara ilişkin paylaşımda bulundu.

Toplam harcama 1.21 trilyon liraya ulaştı

"Son 17 yılda 6 büyük deprem yaşanan ülkemizde eğitim, sağlık, ulaştırma, kentsel dönüşüm, turizm, güvenlik, adalet, afet ve acil yardım ile sanayi altyapısı gibi birçok alanda deprem yardım ve yatırımları artarak devam ediyor. Çünkü biz, birlikte Türkiye'yiz." ifadelerine yer alan mesajda bir de video paylaşımı yapıldı. Paylaşılan videoda 2003-2020 yılları arasında toplam deprem vergilerinin 147.2 milyar TL olduğu, aynı dönemde deprem bölgelerine yapılan toplam harcamanın ise 1.21 trilyon liraya ulaştığı, bu şekilde toplanan vergiden 8.3 kat fazla harcama yapıldığı belirtildi.

'Deprem vergisi' meclisin gündeminde!

Deprem vergileri kalem kalem nereye harcandı?