Toplu konut çekti, 50 milyon Euro'yu ArmoniPark'a yatırdı

Toplu konut çekti, 50 milyon Euro'yu ArmoniPark'a yatırdı

Sefaköy ve Küçükçekmece bölgesinin en büyük outlet yatırımını ise Özsaya İnşaat gerçekleştiriyor. Sefaköy'ün merkezinde 50 milyon Euro'luk bir yatırımla gerçekleştirilen ArmoniPark Outlet Center kapılarını mart ayında açacak. Merkezin ana kiracıları Carreİstanbul'da, İkitelli, Sefaköy ve Halkalı üçgeni outlet yatırımlarının merkezi olma yolunda ilerliyor. Konut yatırımlarının hızla sürdüğü bölgedeki artan nüfus potansiyeli outlet yatırımcılarını da harekete geçirdi.


TOPLU KONUTLAR TETİKLİYOR: Sefaköy, Küçükçekmece ve İkitelli bölgesinin alışveriş merkezi yatırımcıları tarafından tercih edilmesinde bölgede devam eden toplu konut yatırımlarının etkisi büyük. Sadece Halkalı'da toplu konut sayısının şu an itibariyle 30 bine ulaştığını belirten Özsaya İnşaat ve ArmoniPark Outlet Center Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Devam eden diğer toplu konut projeleri ile birlikte bu sayı 100 bine yaklaşıyor. Bu da ortalama 400 binlik bir nüfusa denk geliyor. Bu potansiyel de yatırımcıları hareket geçiriyor" dedi.


BÖLGEDEN TALEP GELDİ: ArmoniPark Outlet Center, bugüne kadar otel, alışveriş merkezi ve konut yatırımları ile tanınan Özsaya İnşaat'ın değişik ortaklarla yaptığı dördüncü alışveriş merkezi olma özelliği de taşıyor. Bakırköy'de Carousel, Alkent 2000'de Westa Alışveriş Merkezi ile Kayseri'de Kayseri Park Alışveriş Merkezleri'nin ortağı olduklarını belirten Çetinsaya, "30 yıldır inşaat sektörünün içerisinde yer alıyoruz. Sefaköy'deki arsamıza outlet yatırımı yapma nedenimizin altında bölge halkının talebi etkili oldu. Çünkü Sefaköy bölgesine bugüne kadar hiç alışveriş merkezi yapılmamış" diye konuştu.


AYLIK 500 BİN ZİYARETÇİ: ArmoniPark Outlet Center'ı aylık 500 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini kaydeden Çetinsaya, şunları söyledi: "Burada yer alacak ünlü markaların outletleri bu sayıyı daha da artıracak. Şu anki planlarımızda günlük 10 bin ziyaretçi bekliyoruz. Burada yer alacak markaların yüzde 20'si yabancı markaların outletleri olacak. Merkezde kiralama çalışmalarına başladık."


95 mağazadan oluşacak


MART ayında açılması planlanan Armoni Outlet Park, 95 mağazadan oluşacak. Ana kiracılarının Carrefoursa ve Teknosa olacağı merkezde ayrıca diğer merkezlerden farklı olarak kapalı bir çocuk oyun alanı bulunacak. Toplam 17 bin metrekare bir arsa üzerinde gerçekleştirilecek olan merkezin toplam kapalı alanı ise, 71 bin 170 metrekare. Merkezde ayrıca çok geniş bir atrium bulunacak.


Bölgede 9 alışveriş merkezi var


İkitelli ve Havalanı bölgesinde faaliyette olan ve halen yatırımı devam eden alışveriş merkezleri:


Forum İstanbul - Bayrampaşa (İnşaatı devam ediyor)


ArmoniPark Outlet -Sefaköy (İnşaat devam ediyor)


Kale Town Center - Güngören (Faaliyette)


Carousel- Bakırköy (Faaliyette)


Capacity -Bakırköy (Faaliyette)


Fly Inn- Yeşilköy (Faaliyette)


Carrefour - Haramidere (Faaliyette)


Edip İplik arsasına yeni bir alışveriş merkezi yapılıyor -Yenibosna


Torunlar - Tem Mahmutbey gişeleri yakınında bir outlet merkez yapılıyor (İnşaat devam ediyor)
 
HANİFE BAŞ