Torunlar Grubu'ndan 2 milyar dolarlıklık gayrimenkul portföyü

Torunlar Grubu'ndan 2 milyar dolarlıklık gayrimenkul portföyü

İstanbul Esentepe'deki Telsim arazisini satın alarak dikkatleri üzerine toplayan Torunlar Grubu, gayrimenkulde hedef büyüttü. 2008'de Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kurarak halka açmayı planlayan grup, 2 milyar dolarlık bir portföy oluşturacak. İstan
Gayrimenkul konusuna ciddi bir ağırlık verdiklerini söyleyen Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, "İstanbul'da dört proje birden yapıyoruz" dedi. Birkaç ay içinde İstanbul Kuyumcukent'e yakın bir alanda 'otel, residence ve ofislerden oluşan' bir kompleksin inşaatına başlayacak olan grup, yaklaşık 150 milyon dolarlık yatırım yapacak.


Yarışma düzenleyecek


80 bin metrekare alan üzerine kurulacak kompleksin iki yılda tamamlanacağını belirten Torun, beş yıldızlı olmasını planladıkları otelin işletmesi için uluslararası zincirlerle görüştüklerini açıkladı. İstanbul'da yapacakları dört proje içinde yer alan TEM Mahmutbey Gişeler'deki 'Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olarak' tasarlanan yatırımın çok önemli olduğunu vurgulayan Torun, bu merkezin yapımı için uluslararası bir yarışma düzenleyeceklerini de açıkladı.


SEVGİ SAYAR