Tottenham'ın yeni stadı bugün açılıyor! 

Tottenham'ın yeni stadı bugün açılıyor! 

İngiltere Premier Lig takımlarından Tottenham'ın 1.2 milyar Euro'ya mal olan yeni stadı bugün hizmete açılıyor. Yeni stadın ilk maçı bugün oynanacak. 


İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham'ın yeni stadı bugün açılıyor. Eski stat White Hart Line'in yerine inşa edilen mabedin yapımına 2016 yılında başlandı. Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Londra temsilcisi, yeni stat uğruna bu sezon hiçbir transfer yapmazken toplam maliyetin 1.2 milyar Euro'yu bulduğu ifade edildi. Stadın inşaatı yaklaşık 3 yıl sürdü. 

Tottenham Başkanı Daniel Levy "Stadyumun maliyeti 1.2 milyar euro'yu buldu. Kulübün özel finan kaynakları, bankaların desteği ve futbol takımının gelirleriyle bunu başardık. Fakat, bu stadyumla birlikte dünyanın en iyilerinden olacağız!" dedi.

Yeni stadın ilk maçı bugün

Maçlarını Wembley Stadı'nda oynayan Tottenham'ın sürgün dönemi sona eriyor. Tottenham yeni stadındaki ilk resmi maçı bugün oynayacak. Londra derbisinde Crystal Palace'ı konuk edecek olan lacivert-beyazlılar, 62 bin kişilik yeni mabedinde gövde gösterisi yapmayı planlıyor.

Tottenham'ın yeni stadında dikkat çekici 8 özellik

62 bin kişilik kapasiteye sahip yeni stat bir çok özelliği içinde barındırıyor. Statta bulunan 8 özellik ise dikkat çekiyor. Bunlar sırayla şöyle:

1-Peynir Odası
Seçkin “H (Hotspur) Club”, müşterilerine “kendi özel kaynaklı yarım zamanlı peynirlerini” seçme seçeceğini sunacak. H Club için katılım ücreti 15.000 pound.

2-Tünel Kulübü

H (Hotspur) Club üyeleri, devasa bir cam duvarın arkasında son hazırlıklarını yaparken tünelde toplanan oyuncuları izleyebilecekler.

3-Stat içi Fırın

Spurs, yeni stadyumda kendi statlarına sahip olacak ve stadyumdaki her yemek mekanı için genel kabul alanlarından kutulara kadar çeşitli ekmekler ve hamur işleri üretecek.

4-Sky Lounge

Yaklaşık 230 pounda “stadyumun içinde ve dışında panoramik manzaralar sunan” perdenin her bir tarafında dokuz kat yukarıda çalışan iki “Sky Lounge” var.

5-Dönüşebilir Saha

Yeni statta sadece futbol değil, 2018-2019 sezonunda iki NFL maçı oynamak için bir anlaşma var. Zemin ayrıca müzik konserleri de dahil olmak üzere bir yıl boyunca futbol olmayan 16 etkinlik için geri çekilebilir bir sahaya sahip olması bekleniyor. Stadyum, gürültü düzeylerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için U2 konserleri üzerinde çalışan akustik uzmanlarıyla da görüşen mimar Populous tarafından tasarlandı.

6-Isıtmalı Koltuklar

"Premier" koltuk paketinin bir parçası olan ısıtmalı koltuklar -kişi başı- maç başı 89 pounddan başlayıp 214 pounda kadar çıkıyor.

7-Koltuklarda USB portları

Premium koltuklardaki taraftarlar, bataryalarının bitmesini önlemek için maç sırasında telefonlarını şarj edebilecek.

8-Mikro Bira Fabrikası
Yeni statta bir dakikada 10.000’e kadar dökme bira dağıtım sistemi bulunacak.


 Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham

Tottenham