07 / 07 / 2022

Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!

Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!

Merkez Battalgazi ilçesinde 136 bin 585 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen Yeni Malatya Stadyumu'nun yapımı tamamlandı. 25 bin seyirci kapasiteli stat bugün açılıyor.Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün oynanacak Evkur Yeni Malatyaspor-Bursaspor maçının Yeni Malatya Stadı'nda oynanacağı belirtildi. Osmanlıspor ve Antalyaspor karşılaşmalarını Malatya İnönü Stadı'nda oynamak durumunda kalan sarı-kırmızılı ekip, eksiklerin giderilmesinin ardından Bursaspor'u yeni stadında ağırlayacak.Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!Malatya'da, iç ve dış cephesinde kayısıyı andıran obje ve renklerin kullanılacağı 25 bin seyirci kapasiteli stat tamamlandı. İşte kare kare Malatya Stadı'nın yapımı....Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!Merkez Battalgazi ilçesinde, İnönü Üniversitesi yerleşkesi karşısında, 136 bin 585 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen stat, çim zeminden itibaren 6 kat yükseklikte bulunuyor.
Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!Malatya'ya yapılan yeni stadyumda çalışmalarda sona gelinirken, yüklenici firmanın TOKİ'ye geçici devri referandumdan sonra yapacağı belirtildi. Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!
Malatya'da futbolseverler için güzel bir ortam oluşturacak stadın iç ve dış cephesinde kayısıyı andıran obje ve renkler kullanıldı.Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!
Dış cephesinin üst kısmında turuncu bir bölüm bulunan stadyumun, koltukları da sarı, kırmızı ve bej renklerine büründü. 
Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!Son derece modern inşa edilen stadyumda, skorboard, restoran, kafeteryalar, VIP salonları, televizyon yayınlarının yapılacağı bölümler, basın bölümü, kapalı otoparklar, seyirci ve sporcu girişi gibi alanlar en uygun şekilde tasarlandı.Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!
Çeşitli sosyal donatı mekanlarının yanı sıra mimari olarak engellilerin de rahatça kullanabileceği, engelli ve refakatçi koltuğunun da bulunacağı şekilde inşa edilen stat etrafında 271'i kapalı, toplam bin 316 araçlık otopark olacak.Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!Tabandan ısıtmalı sahanın olacağı statta her katta engelliler için çok sayıda özel tuvaletler de yapılacak.
Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!Toplam 110 milyon liraya mal olan stadyum, son derece modern ve depreme dayanıklı inşa edildi.
Yeni Malatya Stadyumu bugün açılıyor!
Habertürk