04 / 07 / 2022

Trabzon Şehir Hastanesi'nin 1.1 milyar TL'lik ihalesini Kalyon İnşaat aldı!

Trabzon Şehir Hastanesi'nin 1.1 milyar TL'lik ihalesini Kalyon İnşaat aldı!

Trabzon Şehir Hastanesi'nin yapımı için yaklaşık 1.1 milyar TL'lik ihaleyi Kalyon İnşaat kazandı. İmzalanan sözleşmeye göre hastane inşaatının 2023'ün başına kadar bitirilmesi planlıyor.Trabzon Şehir Hastanesi'nin yapımı için yaklaşık 1.1 milyar TL'lik ihaleyi Kalyon İnşaat kazandı. Kamu İhale Bülteni’ndeki bilgilerde, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün 22 Eylül 2020 tarihinde 900 yataklı Trabzon Şehir Hastanesi’nin yapımı için gerçekleştirilen ihaleyi Kalyon İnşaat'ın aldığı belirtildi.

19 Ocak’ta açıklanan ihale sonucuna göre de 1 milyar 99 milyon TL’ye mal oldu. İmzalanan sözleşmeye göre hastane inşaatının 2023'ün başına kadar bitirilmesi planlıyor. BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması halinde tercih edilecek olan 21B maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle gerçekleştirildi. 

Trabzon Şehir Hastanesi nin 1.1 milyar TL lik ihalesini Kalyon İnşaat aldı!

Kalyon'a büyük projeler

Kalyon İnşaat’ın internet sitesindeki bilgilere göre, Sabah ve ATV’yi satın alarak isminde söz ettiren şirket Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Taksim Yayalaştırma Projesi, Bakırköy Adalet Sarayı, Mecidiyeköy Metrobüs İhalesi, İstanbul 3’üncü Havalimanı Projesi, Başakşehir Stadı ve Çanakkale-Ayvacık Yolu ile KKTC Su Temin Projesi gibi çok sayıda projeyi de üstlendi.

En çok sözleşme Kalyon ile imzalandı

Türkiye’nin 2020'de en çok sözleşme imzalayan 20 müteahhidi listesinde de ilk sırada Kalyon İnşaat yer aldı. Listeye göre, Kalyon İnşaat geçen yıl, toplam bedeli 34 milyar 543 milyon TL olan 20 sözleşmeyi imzalandı. Listede, Kalyon İnşaat’ı; Kolin İnşaat, Cengiz İnşaat, Makyol İnşaat ve Özgün Yapı izledi.

2020’de en çok iş alan 20 müteahhit belli oldu!

2021'de 10 şehir hastanesi 16.7 milyar TL'ye yapılacak!