Trabzon Uzungöl'deki teleferik projesi onaylandı!

Trabzon Uzungöl'deki teleferik projesi onaylandı! Trabzon Uzungöl'deki teleferik projesi onaylandı!

Trabzon Uzungöl'de, Haroskomları mevkisi ile Sarıkaya Yaylası arasındaki 3 bin 540 metrelik hatta kurulması planlanan teleferik için hazırlanan proje onaylandı.Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Uzungöl'de, Haroskomları mevkisi ile Sarıkaya Yaylası arasındaki 3 bin 540 metrelik hatta kurulması planlanan teleferik için hazırlanan projeye, ilgili bakanlıklarca onay verildi. 


Uzungöl Teleferik İnşaat Turizm ve Enerji Sanayi Ticaret Limited Şirketi ortağı olan Trabzonlu iş adamı Şükrü Fettahoğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, şirketi 23 Aralık 2012'de, Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl Mahallesi'nde teleferik projesini hayata geçirmek için Dubaili bir iş adamı ile kurduklarını söyledi. Çalışmaların devam ettiği dönemde iş adamının projeden çekildiğini belirten Fettahoğlu, projeyi uygulayacak Avusturya kökenli firmanın Türkiye distribütörü de olan firma ile yollarına devam ettiklerini anlattı. 


Şükrü Fettahoğlu, teleferik projesinin ihalesinin 13 Nisan 2014'de gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü ile noterden işletme sözleşmesi imzalandı. Sözleşme 6 Aralık 2016'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı ve askı süresinin ardından 14 Şubat 2017'de kesinleşti." dedi.


Anayurt