Tui Group 3 otelini sattı, 7 yeni otel açacak!

Tui Group 3 otelini sattı, 7 yeni otel açacak! Tui Group 3 otelini sattı, 7 yeni otel açacak!

Dünyanın en büyük turizm grubu olan TUI, ilk çeyrek toplantısından mali verilerini açıklamakla kalmadı Rui markasındaki 3 otelini de sattığını basın ile paylaştı. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

180 ülkede 1600 turizm acentesi, 6 hava yolu şirketi, 150 adedin üzerindeki uçak ve 300'den fazla oteliyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük turizm grubu olarak binine Tui sezonun kapalı olduğu ekim ve aralık döneminde 99.6 milyon euro zarar açıkladı. 

Geçtiğimiz sene iflas eden hava yolu şirketi Niki'nin de şirkete yükünün 20 milyon euro olduğu açıklandı. Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Tui, kendi otelleri ve yolcu gemilerinin artan gelirine rağmen tur operatörü işindeki zararını da yükseltti. 

Satışlar bu dönemde yüzde 8 artarak 3.5 milyar euro olsa da FAVÖK yüzde 59 düştü.  Tui, otellerdeki satışlarda yüzde 91.9, kruvaziyer turizmi satışlarını da yüzde 33.5 arttırdı.

Dünyanın en büyük turizm grubu olarak gösterilen TUI Group, olağan yılın ilk mali toplantısında 3 adet Riu otelinin satıldığı bilgisini açıkladı. Otellerden 38 milyon euro gelir elde edildiği belirtilirken 2018 yaz sezonu için kendi markasıyla 7 otel açacağını da duyurdu.

pus