Tulip Turkuaz şantiyesine, Doğu İnşaat Zorla el koymaya çalışıyor!

Tulip Turkuaz şantiyesine, Doğu İnşaat Zorla el koymaya çalışıyor! Tulip Turkuaz şantiyesine, Doğu İnşaat Zorla el koymaya çalışıyor!

Tulip Gayrimenkul, Doğu İnşaat'ın Ispartakule'de inşa ettiği Tulip Turkuaz projesine zorla el koymaya çalıştığı bildirdi. Tulip Turkuaz projesinin sözleşmesi 24 Mayıs 2010 tarihinde hukuksuzca tek taraflı olarak fesih edilmeye çalışılmıştıTulip Gayrimenkul'den yapılan açıklama şu şekilde:

Tulip Gayrimenkul tarafından Ispartakule"de inşa edilen Tulip Turkuaz projesinin sözleşmesi, Emlak Konut A.şž tarafından 24 Mayıs 2010 tarihinde hukuksuzca tek taraflı olarak fesih edilmeye çalışılmıştı

Hakkını aramak amacıyla mahkemeye başvuran Tulip Gayrimenkul, daha duruşma günü gelmeden Emlak Konut A.şž yetkililerince organize edilen ve polis zoruyla gerçekleştirilmeye çalışılan baskınla şantiyeden tahliye edilmeye çalışılmıştı. Haziran ayı sonuna kadar devam eden bu hukuksuz tahliye girişimlerine karşı Tulip Gayrimenkul mahkemeden, 2 Temmuz 2010 tarihinde œDava sonuçlanana kadar şantiyeye başkası giremez kararı aldırmıştı.
 
Öte yandan, Emlak Konut A.şž tarafından tekrar ihaleye çıkarılıp Doğu İnşaat-Precast Beton-Üstünler Yapı ortak girişimine satılan Tulip Turkuaz ihalesine, Tulip Gayrimenkul itiraz etmiştir.
 
 
Buna rağmen, bugün Doğu İnşaat-Precast Beton-Üstünler Yapı ortak girişimi Tulip Turkuaz şantiyesine gelerek zorla içeri girmeye çalışmaktadır. Bu kişilerin işgal ve taciziyle, bugün de aynı hukuksuz girişimler devam ediyor. Mahkeme kararı olmadan, emrivaki ile Tulip Turkuaz projesinin şantiyesi tahliye edilmeye çalışılıyor.
 
Ancak, 2 Temmuz 2010 tarihinde mahkeme tarafından verilen karara göre, arazinin sahibi olan Emlak Konut A.şž"nin bile mahkeme sonuçlanmadan şantiye alanına girmesi yasakken, yetki verdiği Doğu İnşaat-Precast Beton-Üstünler Yapı ortak girişiminin şantiye alanına fiilen girmek istemesi kabul edilemez.  
 
Bu konuyla ilgili olarak, siz basın mensuplarının ilgisini rica eder, hak mücadelemizin devam edeceğini kamuoyuna duyururuz¦
 
Tulip Gayrimenkul A.şž

www.tulipturkuaz.com

212 328 4010