15 / 08 / 2022

Tümer Bucaklı: Evi satın, arsa alın!

Tümer Bucaklı: Evi satın, arsa alın!

1A Plus ATB Gayrimenkul İşletme Sahiplerinden Tümer Bucaklı, arsanın kısa zamanda ciddi kazanç sağladığını belirterek, ev sahiplerine evlerini satarak arsa almalarını önerdi.1A Plus ATB Gayrimenkul İşletme Sahiplerinden Tümer Bucaklı, arsanın kısa zamanda ciddi kazanç sağladığını belirterek, ev sahiplerine evlerini satarak arsa almalarını önerdi.


Bucaklı, Sheraton Otel'de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Gayrimenkul Danışmanlık Firması olan 1A Plus'un Nilüfer Bölgesi'nin franchise işletmesini aldıklarını kaydetti. Firmanın 15'inci franchise işletmesi olduklarını dile getiren Bucaklı, “Konut alım-satım, kiralama, ticari mülklerin satımı ve kiralaması, arsa ve arazi yatırımları üzerine çalışıyoruz. 7 yıldır gayrimenkul ve pazarlama konusunda tecrübem var. 1A Plus'un ortaya koydukları özelliklerini, kendi ilkelerimizle birleştirerek sektöre yeni bir dinamik katmak istiyoruz” dedi.


Diğer gayrimenkul firmalarından farklı bir özellikleri olduğunu ifade eden Bucaklı, müşterilerin gayrimenkulü satamazsa, satın alma taahhütü verildiğini anlattı. Sahada çalışacakları yatırım uzmanlarının eğitim masraflarını karşıladıklarının altını çizen Bucaklı, “Böylelikle sektöre yeni katılacak kişilerin üzerinden önemli bir yükü de alıyoruz” diye konuştu.


KISA ZAMANDA FİYATI KATLANIYOR


Bucaklı, gayrimenkul yatırımının her zaman önemli olduğuna dikkat çekti. Kiraların, gayrimenkul fiyatlarına göre uygun olduğunu belirten Bucaklı, “Ev sahibi kişilere, evlerini satarak, kiraya çıkmalarını ve evi sattıkları paraya arsa almalarını tavsiye ediyorum. Aşağı yukarı kiranın konut fiyatını absorbe etmesi, normalde 14 yıl olmasına karşın, şu an 20-21 yıllara gelmiş durumda. Aradaki farkı düşündüğünüzde makul olan şey daha ekonomik şartlarda kiraya çıkıp, elinizdeki toplu parayla arsa yatırımı yapmaktır” dedi.


Arsa fiyatının kendini kısa zamanda katladığına vurgu yapan Bucaklı, Bursa'da 7-8 yıl içinde ciddi şekilde nüfus artışı yaşanacağı göz önüne alındığında ve konut fiyatlarının yüksek olduğu bu dönemde arsaya yatırım yapmanın kazandıracağını ifade etti. 'Bursa'nın neresinden olursa olsun toprak alın' diyen Bucaklı, yakın zamanda Kemalpaşa, Karacabey ve İrfaniye taraflarında yatırımlık arsaların yüksek getirisi olacağını da dile getirdi.


GAYRİMENKUL HAREKETLİ


Dolar ve Euro'nun yükselmesinden etkilendiklerini kaydeden Bucaklı, “Ama, ekonomik dengelerde değişiklik olduğu zaman borcu olan insanlar elindeki gayrimenkulu satmaya çalışıyor. Cebinde bir miktar parası olan veya dövizden kazanan insanlar da satışa çıkan o mülkleri edinmek istiyor. Piyasada yine bir hareketlilik söz konusu oluyor. BU yüzden gayrimenkul sektörü bana göre dinamiğin çok yüksek olduğu bir sektör” ifadelerini kullandı.


Bursa Olay